Yaz aylarının sonuncusunda, yeniler açısından yine fena olmayan, 6 dizilik bir listemiz var. Bunların yanına bir de 2. sezonu başlayan pek bilinmeyen bir diziyi de ekleyip 7 dizinin mini tanıtımları ile karşınızdayız. Gelin birlikte inceleyelim.

Ağustos ayı, Amerikan dizileri açısından biraz kesat bir ay oldu. Şöyle ki yaz dizileriyle bizi ihya eden, dişe dokunur kablolu kanallardan sadece TNT’de 1 adet yeni diziyle tanıştık. Bunun yanında ulusal yayın yapan Amerikan kanallarından NBC ise Olimpiyat yayınının içine Eylül’de başlayacak olan 2 yeni dizisinin ilk bölümünü koyarak değişik bir reklama girişti.8 Ağustos’ta Go On, 12 Ağustos’ta da Animal Practice ile izleyicilerini tanıştıran kanalın bu dizilerinin devamı 11 ve 26 Eylül’de gelecek.Şimdi gelelim çoğu İngiliz dizisi olan ve sezonu gerçekten başlamış olan yeni dizilerimize :

* Major Crimes (TNT)13 Ağustos 2012’de başladı, 10 bölüm sürecek.The Closer dizisinin uzantısı olan Major Crimes, yine formüllü (konuları bölüm içinde biten) bir polisiye. The Closer ekibinin hemen hemen hepsini içeren dizide bu kez ana kahraman Mary McDonnell‘ın canlandırdığı Şef Raydor. Kadronun tümüne şuradan erişebilirsiniz.The Closer takipçilerinin yorumlarına göre, diziyi izlemeyen birileri için konuyu yakalama açısından bu uzantıya başlamakta sorun yok.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

* Bullet In The Face (IFV)16 Ağustos 2012’de başladı, 6 bölüm sürecek. Üstelik iki gün üstüste 3’er bölüm yayınlanarak, sezonunu sona erdirdi bile.Eski bir suçlu olan Gunter Vogler’in gözlerini hastanede açması ile işler başlıyor. Kahramanımız, sargıların altından çıkacak olan yeni yüzüyle artık, polis adına çalışan biri.Kanada’dan çıkma bir kara mizah olan bu dizinin kadrosunda tanıdık isimler var.Başrolde Max Williams‘ı izleyeceğimiz dizide, Eddie Izzard ve Eric Roberts da var.

http://www.youtube.com/watch?v=O9HkejPbNOE

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

* Copper (BBC America)19 Ağustos 2012’de başlayacak olan 10 bölümlük bu dönem dizisi, daha önce şu yazıda ele alınmıştı.1860’ların Amerika’sında İç Savaş‘ın ardından New York sokaklarındayız. Kahramanımız, İrlandalı bir göçmen olan New York sokaklarında devriye gezen polis memuru Kevin Corcoran.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

* Parade’s End (BBC2/HBO)24 Ağustos 2012’de başlayacak ve 5 bölüm sürecek.Daha önce şu ve şu bildirilerde ele alınmıştı. Madem öyle, biz de burada videosuna yer verelim.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

Citizen Khan

Citizen Khan

* Citizen Khan (BBC1)27 Ağustos 2012’de başlayacak ve 6 bölüm sürecek olan bir komedi.İngiltere’deki Pakistan’lıların başkenti olan Sparkhill’de geçen bu sitkom Pakistan kökenli Khan Ailesi etrafında gelişiyor. Boşboğaz, eli sıkı ve kendi kendini cemaatin lideri ilan etmiş olan Bay Khan ile ondan çok çekmekte olan karısı ve 2 kızından oluşan bir aile.Aileyi Adil Ray, Shobu Kapoor, Maya Sondhi ve Bhavna Limbachia‘dan oluşan oyuncu kadrosu canlandırıyor.Kahramanımızın kriket oyununun kurallarını kendine göre anlattığı 1:14 dakikalık bir videoyla başbaşa bırakalım sizleri.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

* Good Cop (BBC1)30 Ağustos 2012’de başlayacak ve 4 bölüm sürecek bir polisiye.
Daha önce şu ve şu yazılarda ele alınmıştı.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

* Vexed (BBC2)Bunların dışında 2. sezonu ile ekranlara gelecek olan ama daha önce 22dakika’da bahsi geçmemiş sevimli bir komedi polisiyeden de bahsedelim istedik.1 Ağustos 2012’de 2. sezonu başladı. 3 bölüm süren ilk sezonu 2010’da yayınlanmıştı. 2. sezonu ise 6 bölüm sürecek.Birbirleriyle zıt karakterleri biri erkek biri dişi iki polis dedektifi ve baktıkları davalar dediğimizde hiç orijinal bir konu olmadığının farkındayız. Ancak, oyuncuların ve sunumun başarısı ile denemenizi tavsiye edebileceğimiz bir dizi Vexed.İlk sezonun başrollerinde Toby Stephens, Lucy Punch ve Rory Kinnear‘ı izlediğimiz dizinin ikinci sezonunda ise ana kadro Toby Stephens, Miranda Raison ve Nick Dunning olarak değişti.

Vexed – İlk sezonun ikilisi

Vexed – 2. sezonun ikilisi