Sezon ortasında başlayan bazı diziler kimi zaman gözümüzden kaçıyor, kimi zaman da zaman aşımına uğrayacak kadar uzak bildirilerde yer aldıklarından haklarında okuduklarımızı unutmuş oluyoruz. Bu nedenle bu hafta başlayan 4 yeni diziyi tek yazıda toplayarak sizlere hatırlatma yapalım istedik. Buyurun bu hafta tanıştığımız Prisoners’ Wives, Inside Men, Smash ve The River‘a…

* Prisoners’ Wives (Mahkumların Eşleri)Kanal : BBC OneBaşlangıç tarihi : 31 Ocak
Bölüm sayısı : 6 bölüm
Türü : Drama
Oyuncular : Emma Rigby, Polly Walker, Pippa Haywood, Natalie GavinKonu : Her birinin kocası hapiste olan 4 farklı kadının hayatları etrafında dönen bir dizi.
Tanıtım filmi için tıklayınız.

* Inside Men (İçerdeki Adamlar)Başlangıç tarihi : 2 Şubat
Kanal : BBC OneBölüm sayısı : 4 bölüm
Türü : Macera, Drama
Oyuncular : Steven Mackintosh, Ashley Walters, Warren BrownKonu : Silahlı bir soygun ile giriş yapıp, olayların öncesi ve sonrasını 3 ana karakter üzerinden güzel bir kurgu ve oyunculuk ile veren bir dizi. Acaba, maskeli soyguncularımız kimler ve kiminle ortaklar?
Tanıtım filmi için tıklayınız.

* SmashBaşlangıç tarihi : 6 Şubat
Kanal : NBCBölüm sayısı : 15 bölüm
Türü : Müzikal, Drama
Oyuncular : Debra Messing, Jack Davenport, Katharine McPhee, Christian Borle, Megan Hilty, Anjelica HustonKonu : Marilyn Monroe’nun hayatını bir Broadway müzikali olarak sahneye koymaya çalışan bir grup profesyonel sanatçının hikayesi.
Daha yayına girmeden epey konu olmuş olan bu yeni müzikal dizi, NBC için yüksek reyting ile açılış yaptı. (Türkçe altyazı hazırlayanların bu iddialı ve geleceği parlak diziye girişmeleri için bekleyen, ziyadesiyle Türk izleyicisi olduğunu hatırlatalım.)Tanıtım filmi için tıklayınız.

* The River (Nehir)Başlangıç tarihi : 7 Şubat
Kanal : ABCBölüm sayısı : 8 bölüm
Türü : Normal ötesi (paranormal), aksiyon, macera, korku, gizem
Oyuncular : Bruce Greenwood, Daniel Zacapa, Eloise Mumford, Joe Anderson, Leslie Hope, Paul Blackthorne, Paulina Gaitan, Shaun Parkes, Thomas KretschmannKonu : En son Güney Afrika’da Amazon Nehri civarlarında bir program yaparken görülen bir tv sunucusu ve aktif bir vahşi yaşam uzmanı, ortadan yok olur. Kaybolmasından 6 ay sonra eşi ve oğlu onun hayatta olduğunu iddia ederek bir tv belgesel ekibi ile birlikte onu aramaya çıkar. Umduklarından farklı bir durumla karşılaşırlar.
Tanıtım filmi için tıklayınız.