Sezon ortasında başlayan yeni diziler geçtiğimiz haftakilerle kısıtlı değil elbette. Bu hafta da 4 yeni dizi ile daha tanıştık.
Neye benzedikleri hakkında biraz bilgi için buyurun.

17 Ocak
* Harry’s Law : Uzun zamandır sesi çıkmayan yaratıcı/yapımcı/yönetmen David E. Kelley‘den yeni bir avukatlık dizisi NBC’de başlıyor. Kelley, bu kez başrole bol ödüllü aktris Kathy Bates‘i kondurmuş. Bates huysuz bir patent avukatı eskisini canlandıracak. Sıradışı ortaklarıyla beraber, yasaları alışılmadık bir şekilde eğip bükmelerini izleyeceğiz.
20 Ocak
* Fairly Legal : Eski adı Facing Kate olan bu dizi de USANetwork’ten geliyor. Avukatlık mesleğini terk edip, arabuluculuğa soyunan bir kadın hakkında. Bu kadın, yolu mahkemeye düşmüş veya düşmek üzere olan, başı dertte ya da derde girmek üzere olan tarafların arasına giriveriyor ve birden herkes için en iyi çözümü sunuyor; tarafları barıştırıyor. Başrolünde, The L-word hayranlarının Carmen, Life hayranlarının Dedektif Dani Reese olarak andıkları güzeller güzeli Sarah Shahi var. Kendisine Battlestar Galactica‘nın Longshot’ı Michael Trucco eşlik ediyor.
* Perfect Couples : Bu yeni NBC komedisinde 3 çiftimiz var. Biri fazla kavga eden ama seks hayatları çok hareketli bir çift, biri kendilerini ilişkiler üzerine uzman sayan ve “mükemmel” addeden bir çift. Üçüncü çiftimiz ise gayet normal, her yerde bulunabilecek cinsten bir çift. Bu 3 ikilinin maceraları ile bizleri güldürmeye çalışacak olan tanıdık yüzler içeren kadro için şuraya göz atabilirsiniz.
21 Ocak
* Spartacus: Gods of the Arena : Şu yazıda ayrıntılı ele alınmış olan bu yeni uzantı (spinoff) bakalım Blood and Sand‘in yokluğunda sınıfı geçebilecek mi.