Yeni dizi açısından Şubat ayının ilk haftasını kesat geçiren televizyon kanalları ikinci haftada bizleri 6 yeni diziyle tanıştırıyorlar. Buyurun birlikte göz atalım :


7 Şubat 2011
* The Chicago Code : Chicago sokaklarındaki suçluları kovalayan polisler. Dizinin yapımcıları arasında Shawn Ryan var. Jennifer Beals, Jason Clarke ve Delroy Lindo başrolde. Fox, diziyi Pazartesi 21:00 kuşağına koymuş.

* Outcasts : İlk görüntülerini şu yazıdaki videoda gördüğümüz 2040 yılında geçen bir bilim kurgu. Gözüpek öncülerden oluşan bir gruba kaçırmayacakları bir fırsat sunulması ile başlıyor. Ne fırsatı mı? Carpathia isimli bir gezegende yeni ve daha iyi bir geleceğin ilk adımlarını atma imkanı! Kadroda Eric Mabius da var. Tanıtım filmi isteyen var mı? Öyleyse şuraya uğrasın.

* Bedlam : İngiliz televizyon kanalı Sky Living’den gelen 6 bölümlük bu dizi de eskiden terk edilmiş bir sığınak olan mekanın, modern tavanarası dairelerine dönüştürülmesinden sonra meydana gelen doğa üstü olayları ele alıyor. Başrollerden birinde Will Young (ilk popstar yarışmasının kazananı olarak ünlenen İngiliz şarkıcı ve oyuncu) var. Meraklısı, şuradan tanıtım filmini izleyebilir.

* The Almighty Johnsons : Yeni Zelanda’lı televizyon kanalı TV3’ün bize sunduğu bu yeni komedi-drama, ana kahramanımız Axl Johnson’ın 21. doğum gününde başlıyor. Dizinin özetinde bu gün “Gökyüzüne yükselen ateşler, Waitemata Liman’ının kan rengine boyanmışlığı, adamımızı öldürmeye çalışan çeşitli dişiler, durup dururken ormanda gerçekleşen bir aile töreni…” diye tarif edilmiş. Ünlü Yeni Zelanda komedisi Outrageous Fortune‘un yaratıcılarından gelen, gizemli Johnson Ailesi’nin maceralarını izleyeceğimiz bu yeni çatlak dizimizin tanıtım filmine bakmak isteyenleri şöyle alalım.

8 Şubat

* Traffic Light : Daha önce şu yazıda ele alınmış orjinali İsrail’li olan bir ilişki komedisi Fox’tan geliyor.9 Şubat

* Mr. Sunshine : ABC’nin aylardır turşusunu kurduğu Matthew Perry komedisi. San Diego stadyumunun müdürü Ben (Perry), 40. yaş gününe yaklaşırken, orta yaş krizine giriyor.

—- Sonradan ek : —-

Geçen hafta (3 Şubat’ta) başlayan ITV‘den Marchlands‘i de buraya ekleyelim bari.Aynı evde farklı zamanlarda yaşamış (1968, 1987 ve 2010’da) 3 ailenin hikayesini ele alıyor. Bu 3 farklı aile 1967’de ölen bir kızın ruhu ile birbirine bağlanıyor. İlk bölüm, Yorkshide’daki bir evde 3 farklı zamanda geçen bir hayalet hikayesi şeklinde geçiyor(muş).