Lauren Oliver’ın 2014 yılında yayınlanan genç yetişkin türündeki çok satan kitabı Panic’in televizyon uyarlaması için Amazon, 2018’in Haziran ayında pilot bölümü onayı vermişti.

Ağustos ayında dizinin pilot bölümünün Leigh Janiak tarafından çekileceğinin haberi gelmişti.

Olivia Welch, Mike Faist, Ashlei Sharpe Chestnut

Yine Ağustos 2018’de, Olivia Welch, Mike Faist, Ashlei Sharpe Chestnut’ın pilot bölümün başrol oyuncuları olduğu ile ilgili haber geldi.

Ray Nicholson, Will Chase, Kevin Alves

Ekim 2018’de ise Ray Nicholson, Will Chase ve Kevin Alves’in kadroya katıldığının haberini aldık.

Bu senenin Mayıs ayında ise Amazon’un Panic için resmi dizi onayını verdiğinin haberi geldi.

Enrique Murciano, Camron Jones, Jessica Sula

Bugün gelen haberle, Enrique Murciano (Bloodline), Camron Jones (Grown-ish), Jessica Sula (Split), Bonnie Bedelia (Parenthood), Moira Kelly (One Tree Hill), Nancy McKeon (The Facts of Life) ve Rachel Bay Jones’un (Dear Evan Hansen), kadroya katıldığını öğrendik.

Panic, Amerika’nın unutulmuş kırsal bir kasabasında geçen bir hikaye anlatacak. Her yıl son sınıf öğrencileri hayatlarını değiştiren parayı kazanma ve kasabadan kurtulma şansı için, yasa dışı, yüksek bahisli bir oyunda hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. İsimleri bilinmeyen hakemler, oyuncuları en derin korkuları ile yüzleşmeye zorlayacak ve kim oldukları, kimlere güvenebilecekleri, neye dönüşebilecekleri konusunda bir dizi zorlukla karşı karşıya bırakacaklardır. Panik’te bu yıl 47 oyuncu gelmiş geçmiş en büyük ödül için yarışacak. Hepsi değişecek ve sadece biri kazanacak.

Kitabın yazarı Lauren Oliver, aynı zamanda dizinin yazarı ve yaratıcısı. Joe Roth ve Jeff Kirschenbaum, dizinin yapımcıları.

Dizinin çekimlerine bu ay Teksas’ta başlanacak.