Lauren Oliver’ın 2014 tarihli aynı isimli çok satan romanından Amazon Prime için televizyona uyarlanan Panic, “Sevdikleriniz uğruna, çok riskli bir oyuna dahil olur muydunuz?” sorusuna yanıt arayan sürükleyici bir yapım. 28 Mayıs’ta ekrana geldi ve ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

Panic, kırsal bir Teksas kasabasında gerçekleşen ve bu kasabadan kurtulabilmenin tek yolu olan yasadışı bir oyunu merkezine alıyor. Her yıl son sınıf öğrencileri hayatlarını değiştirebilecek olan parayı kazanma ve kasabadan kurtulma şansını yakalamak için yasa dışı, yüksek bahisli bir oyunda hayatlarını tehlikeye atmak zorundadır. Bu oyunlarda isimleri bilinmeyen hakemler, oyuncuları en derin korkuları ile yüzleşmeye zorlar ve kim oldukları, kimlere güvenebilecekleri ve neye dönüşebilecekleri konusunda bir dizi zorlukla karşı karşıya bırakırlar. Tek bir kazananın olduğu Panic’te bu yıl tam 47 oyuncu gelmiş geçmiş en büyük ödül için yarışır.

Karakterler

Olivia Welch, “Heather”: Heather yetenekli bir yazar, ancak gerçek hayatta kendisini mutlu bir sonla hayal edemeyeceğinizi biliyor. Kendini pragmatist olarak ilan eden sanatçı, mümkün olan en kısa sürede istikrarlı bir yaşam inşa etme umuduyla muhasebe sertifikasyonundan geçmeyi planlıyor.

Jessica Sula, “Natalie”: Natalie’nin istekleri arasında California’ya taşınmak ve ölmüş annesinin aktris olma hayalinin gerçekleşmesi yer alıyor. Hırslarının yüceliği ve pratik olana aldırışsızlığı, bir şerif yardımcısının kızı olarak yetiştirilmesinden doğan disiplini ve kavrayışı yalanlıyor.

Mike Faist, “Dodge Mason”: Dodge Mason kasabanın yeni çocuğu ve lisedeki son yılında neredeyse görünmez bir şekilde süzüldü. Dodge’un tehlikeye karşı toleransı, belki de alt yapısının bir ürünüdür ya da içindeki çok daha derin bir şiddetin belirtisidir.

Ray Nicholson, “Ray Hanrahan”: Gösterişli, iğrenç ve kışkırtıcı Ray, bir suçlu ve karavan çöplüğünden geliyor. Bu gururlu mirasın halka açık taşıyıcısı olmaktan çok mutlu. Hayatı boyunca hiçbir yere gitmeyeceği söylendiğinde Ray’in gücü nihilist bir biçimde gelir.

Camron Jones, “Bishop”: Bishop, iyi çocuktur – Carp’daki herhangi biri size bunu söyler. Cana yakın, komik, tatlı; çok yönlü bir atlet ve sağlam bir AA öğrencisi. Bishop, hem toplumun hem de Eyalet Mahkemesi Başyargıcı olan babasının beklentilerini karşılamaktadır.

Enrique Murciano, “Şerif Kean”: Ofisinin mantosunu ağır bir şekilde giyen bir adam olan Şerif Kean, kaybının peşini bırakmaz, yas tutan karısına yabancılaşır ve kontrol edebileceği tek şeye odaklanır: Oyun.

Moira Kelly, “Laura Kean”: Şerif Kean’in karısı. Oğlunun ölümünden sonra yas tutan Laura Kean, geçmişe kilitlenmiş ve kendi sırlarını saklıyor.

Nancy McKeon, “Jessica Mason”: Dodge’un bekar annesi. Güzel bir dövüşçü. İki çocuğunu her şeyden çok önemsiyor ve onu ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum eden bir vur-kaç kurbanı olan kızı için adaleti sağlamak için ailesinin hayatını kökünden değiştirdi. Şerif Kean ile bir ilişkisi var.

Rachel Bay Jones, “Sherri Nill”: On yedi yaşında bekar bir anne olan Sherri, hayat tarafından hırpalanmış ve yanlış yerlere, özellikle de içki, uyuşturucu ve kötü adamlara sığınmıştır. Çocuklarını seviyor ama onlara nasıl bakacağını bilmiyor. Öfkesi, sertliği ve değişkenliği, kırılganlığını ve değersizliğine olan inancını gizler.

Not: Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.