Amazon Studios, 1997’nin popüler slasher filmi I Know What You Did Last Summer’ın modern bir yorumu olan genç yetişkin korku dizisine yeşil ışık yaktı. Dizi projesiyle ilgili ilk haberi geçen sene Temmuz ayında almıştık. Yaklaşık 15 ay sonra diziye resmi dizi onayı geldi.

Dizi, filmde olduğu gibi 1973’te yayınlanan Lois Duncan romanına dayanacak. Sırlarla dolu bir kasabada bir grup genç, mezuniyet gecelerinde meydana gelen ölümcül bir kazadan bir yıl sonra gizemli bir kancalı katil tarafından takip edilirler.

Sara Goodman (Preacher) dizinin senaryosunu yazacak ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Shay Hatten, Original Film’den Neal Moritz ve Pavun Shetty, Atomic Monster’dan James Wan, Rob Hackett ve Michael Clear, dizinin diğer yönetici yapımcıları olacaklar. Sony Pictures Television, dizinin yapımcı stüdyosu.

Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe, Freddie Prinze Jr. gibi yakından tanıdığımız oyuncular, 1997’deki filmin başrolü üstlenmişlerdi. 1998’de I Still Know What You Did Last Summer adlı devam filmi yayınlanmıştı. 2006’da ise doğrudan DVD’ye çıkan I’ll Always Know What You Did Last Summer filmi gelmişti.

Kaynak