Netflix’in film olarak uyarladığı (son film 12 Şubat’ta) To All the Boys adlı genç yetişkin roman üçlemesinin yazarı Jenny Han’ın bir üçlemesi daha, bu sefer dizi olarak ekranlara geliyor. Amazon, Jenny Han’ın genç yetişkin roman üçlemesi serisi The Summer I Turned Pretty’nin dizi uyarlamasına onay verdi.

The Summer I Turned Pretty, bir kız (Isabel “Belly” Conklin) ve iki erkek kardeş (Conrad “Con”, “Connie” Fisher, Jeremiah “Jere” Fisher) arasındaki aşk üçgenine, anneler ve çocukları arasında sürekli gelişen ilişkiye, güçlü kadın arkadaşlığının kalıcı gücüne, ilk aşk, ilk kalp kırıklığı ve o mükemmel yazın büyüsüyle ilgili bir büyüme hikayesini anlatan çok jenerasyonlu bir drama.

Amazon diziye 8 bölümlük onay verdi. Jenny Han, romanı kendisi uyarlayacak ve Gabrielle Stanton (Haven, The InBetween, Titans) ile birlikte dizinin yönetici ve yürütücü yapımcısı olacak.

Dizi, Amazon Studios ve wiip ortak yapımı. Karen Rosenfelt, wiip’den Paul Lee, Nne Ebong ve Hope Hartman dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Roman üçlemesinin ilk kitabı The Summer I Turned Pretty, 2009’da yayınlandı. Onu 2010 ve 2011’de yayınlanan It’s Not Summer Without You ve We’ll Always Have Summer takip etti.

Kaynak