Netflix, Michael Connelly’nin 2005 yılında yayınlanan çok satan roman serisine dayanan The Lincoln Lawyer’a dizi siparişi verdi. Big Little Lies ve Big Sky’ın yaratıcısı David E. Kelley ve A + E Studios dizinin yapımcıları.

Dizi, ilk olarak 2019’un Haziran ayında CBS’ten üretim taahhüdü almıştı. CBS, 2020’nin Mayıs ayında pandemiden kaynaklanan sorunları gerekçe göstererek, projeye devam etmeme kararı almıştı. Bu dizi, CBS’teki projenin yeniden vücut bulmuş hali. Ancak, CBS sürümünden tamamen farklı yeni bir oyuncu kadrosuna sahip olacak.

Manuel Garcia-Rulfo (The Magnificent Seven, Goliath), hikayenin Latinx kökenlerini onurlandırdığı için Netflix serisindeki ana karakteri oynaması için seçildi.

The Lincoln Lawyer serisi, hayranların tanıyıp sevdiği karmaşık ve gizemli öyküleri keyifli bir mizah anlayışı ve biraz aile dinamiği ile birlikte aktaracak. 1’er saatlik 10 bölümden oluşacak 1. sezon, serinin 2. kitabı olan The Brass Verdict’ten uyarlanacak. Öyküyü ünlü yapımcıların yer aldığı bir ekip hayata geçirecek.

David E. Kelley (Big Little Lies, Goliath), yazar ve yönetici yapımcı; Ted Humphrey (The Good Wife, Wisdom of the Crowd), yazar, yönetici ve yürütücü yapımcı; Ross Fineman (Goliath, Big Sky), yönetici yapımcı.

Gelenek karşıtı idealist Mickey Haller, Lincoln Town Car model arabasının arka koltuğunda işlettiği hukuk bürosu ile Los Angeles kentinde irili ufaklı davalar üstlenir. Avukat babasının ayak izlerini takip eden Haller, Meksikalı film yıldızı annesinden aldığı oyunculuk yeteneğinden de yararlanır.

Roman, 2011 yılında Matthew McConaughey’nin başrolünde sinemaya uyarlanmıştı.

Kaynak