Netflix, Amy Chozick‘in “Chasing Hillary: Ten Years, Two Presidential Campaigns and One Intact Glass Ceiling” adlı kitabından esinlenen politik drama dizisine onay verdi.

On yıl boyunca, ödüllü New York Times gazetecisi Chozick, Hillary Clinton’ın başarısız olan 2008 ve 2016 kampanyaları da dahil olmak üzere başkanlık yarışlarını takip etti. Kitap, Clinton’ın 2016 kampanyasının çözülmesinin ve Donald Trump’a olan sürpriz kaybının ilk elden samimi ve etkileyici bir anlatımını sunarken, TV dizisi Clinton veya 2016 ABD başkanlık seçimleri hakkında değil, kurgusal adayları içerecek.

Julie Plec, Chozick ile birlikte diziyi yazacak ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. The Girls on the Bus, Chasing Hillary’nin aynı adlı bölümünden uyarlanacak ve Amerikan başkanlığı için yarışan kusurlu adayları takip eden 4 kadın gazeteciyi merkezine alacak. Bu takip sırasında hayatlarına dostluk, aşk ve bir skandal giriyor. Hem de sadece başkanlığı değil, beraberinde demokrasiyi de yok edecek türde bir skandal.

Plec ve Chozick, Berlanti Productions’tan Greg Berlanti ve Sarah Schechter, dizinin yönetici yapımcıları. Berlanti Productions ve Plec’in yapım şirketi My So-Called Company, Warner Bros. Television ile birlikte prodüksiyonu yapıyorlar.

Kaynak