You dizisinin yaratıcıları Sera Gamble ve Greg Berlanti, bu kez NBCUniversal’ın dijital yayın platformu Peacock’da, başka bir Caroline Kepnes romanını TV’ye uyarlamak için yeniden bir araya geliyorlar.

Dizi, You ve devam kitabı Hidden Bodies’in yazarı Caroline Kepnes’ın aynı adı taşıyan 3. kitabı Providence’dan uyarlanacak. Kitap, ilk 2 romanı ile aynı evrede geçmiyor. Providence, 10 yıl önce 5 sınıf arkadaşıyla ortadan kaybolan 12 yaşındaki Jon Bronson’un hikayesini anlatıyor.

Küçük bir kasaba olan New Hampshire’da en iyi arkadaşlar olarak büyüyen Jon ve Chloe, birbirlerini gerçekten anlayan tek kişilerdir, ancak birbirlerine duygularının derinliğini anlatacak kelimeleri asla bulamazlar. Jon, nihayet duygularını itiraf etmeye hazır olduğunda, aniden HP Lovecraft’a takıntılı ve insanlığı kurtarmak için bir planı olan yedek öğretmeni tarafından kaçırıldı.

Jon’un ortadan kayboluşunun yasını tutan ve asla geri dönemeyeceği gerçeğiyle yüzleşen Chloe, genç yetişkinliğe girme ve popüler kalabalığa uyum sağlama ritüellerinde gezinmeye çalışır, ancak Jon, düşüncelerinden asla uzakta değildir.

Jon, nihayet kaçar ve ergenlik dönemini hatırlamayan yetişkin bir adam olarak yeniden ortaya çıkar. Bir yandan hayata yeniden girmeye çalışırken, diğer yandan çocukluk aşkı Chloe Sayers ile bağlantı kurmaya çalışır. Ancak Jon, uzakta olduğu zamanlarda, ona ve kaçırılan diğer kişilere kontrol edilemez ve önemsediği herkes için ciddi bir tehdit oluşturan korkunç doğa üstü güçler verildiğini keşfeder. Şimdi Jon’un kendi vücudu, hayatının aşkına fiziksel olarak yaklaşmasına izin vermiyor. Jon, kendisine ve diğerlerine ne yapıldığını ve neden yapıldığını bulmalıdır.

Şu anda geliştirme aşamasında olan proje, Sera Gamble ve You dizisinin yazarı Neil Reynolds tarafından yazılacak. Warner Bros, dizinin yapım stüdyosu.

Kaynak