Netflix’in Fransız yapımı doğaüstü, tarihi, politik, korku, aksiyon, macera dizisi La Révolution ilk sezonunun sonunda iptal edildi.

Netflix’in Fransa Yapımı Orijinal Dizilerden Sorumlu Yöneticisi Damien Couvreur, Allocine sitesine verdiği röportajda, ““La Révolution, gerçekten de Fransa’nın ötesindeki birçok üyeyi cezbetti. Bizim için bu, Fransa’nın tarihinin ve mirasının uluslararası bir izleyici kitlesinin ilgisini çekebileceğinin kanıtıdır. Ancak diziyi 2. sezon için yenilemeyeceğiz çünkü merak uyandırsa da halk istediğini bulamadı” diyerek dizinin iptal olduğunu açıkladı.

Konusu: Sene 1787, yer Fransa. Dünyaca ünlü Giyotin’in gelecekteki mucidi olan Joseph Guillotin, art arda işlenen gizemli cinayetleri soruştururken o güne dek bilinmeyen bir virüsü keşfeder. Fransız aristokrasisi arasında hızla yayılan ve Mavi Kan adı verilen bu virüs, aristokratları cinayet işlemeye ve sıradan insanların öldürmeye sevk etmektedir. Tüm bu yaşananlar çok geçmeden büyük bir isyana yol açar. Ne dersiniz, belki de Fransız İhtilali bize anlatıldığı şekilde gerçekleşmemiştir.

Kaynak