Disney+’ın 2019’un Ağustos ayında onay verdiği Marvel dizilerinden Moon Knight’ın kadrosu şekilleniyor.

2020’nin Ekim ayında, Oscar Isaac’in dizinin başrol karakteri Marc Spector/Moon Knight’ı canlandırmak için görüşmeler yaptığı ile ilgili haberleri almıştık. 6 Ocak’ta dizinin görüntü yönetmeni Gregory Middleton, Oscar Isaac’in diziye katıldığını resmen açıkladı.

13 Ocak’ta Ramy’den tanıdığımız May Calamawy’nin diziye katıldığının haberini aldık. Karakteri hakkında bir bilgi alamasak da çizgi romanın hayranları Scarlet Fasinera/Stained Glass Scarlet karakterini canlandıracağını tahmin ediyorlar.

Bugün gelen haberle Ethan Hawke’ın dizinin kadrosuna katılan 3. oyuncu olduğunu öğrendik. Hawke’ın karakterinin tam ayrıntıları gizli tutulmakla birlikte, dizinin  kötü adamını oynayacağı bildirildi. Moon Knight’ın ana kötü adamı, Mısır altınları için Spector’a düşman olan paralı asker Raoul Bushman’dır. Hayranlar onu değil, Black Spectre karakterini canlandıracağını tahmin ediyorlar.

Marvel ve Haweke’ın temsilcileri bu haberle ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Hawke, en son Showtime dizisi The Good Lord Bird’de kölelik karşıtı John Brown karakteri ile ilk TV başrolünü canlandırmıştı.

Dizinin çekimlerine Mart ayında Budapeşte’de başlanacak.

Moon Knight, ilk olarak 1975’te çizgi roman sayılarında ortaya çıkan, Kasım 1980’de kendi çizgi romanı yayınlanan bir Marvel karakteridir. Orijin hikayesinde, Şikago’da doğan, Yahudi-Amerikan bir hahamın oğlu olan Marc Spector’ı, nam-ı diğer Moon Knight/Jake Lockley/ Steven Grant’i takip ediyoruz. Askere katılmadan önce ağır sıklet bir boksördü. Paralı askerlik için sonradan orduyu terk etti. Zamanla güçlü ve yetenekli bir savaşçı haline geldi. Mısır’da paralı asker Raoul Bushman için bir arkeolojik kazıda çalışırken, Mısır ay tanrısı Khonshu’nun bir heykelinin bulunduğu eski bir tapınağın ortaya çıkması, Bushman’ın yağma niyetiyle insanları öldürmesi sonrası ona meydan okur. Dövüşü kaybeder ve sıfırın altında sıcaklıkta çölde ölüme terk edilir. Eski tanrılara ibadet eden Mısırlılar kendisini bulur ve tapınaklarına götürürler. Kalbi duran Spector’a görünen Khonshu, dünya üzerindeki tanrının avatarı olması durumunda hayata döneceğini söyler. Spector kendisine gelir, heykelin üstündeki gümüş pelerini alıp Bushman’ın karşısına çıkıp onu mağlup eder. Heykeli alıp Amerika’ya geri döner ve suç savaşçısı olmaya karar vererek gümüş pelerinli bir kostüm yapar ve Moon Knight (“Khonshu’nun Yumruğu”) olur.