Disney+, “Loki”, “WandaVision”, “The Falcon and The Winter Soldier” ve “Hawkeye”‘dan sonra 3 Marvel süper kahraman dizisine daha resmi onaylarını verdi; Ms. Marvel, She-Hulk, Moon Knight dizi oluyor.

Ms. Marvel: 60’lı yılların sonlarına doğru çizgi romanların çeşitli sayılarında okuyucuların karşısına çıkmış, 1977’de ise kendi çizgi romanının ilk sayısı yayınlanmıştı. Carol Danvers, Ms. Marvel takma adıyla suçla mücadele ediyordu. Yıllar içinde çeşitli adlar ile Ms. Marvel okuyucunun karşısına çıktı.

Dizi, New Jersey’de dindar bir ailede yaşayan, kimliğini, kendi yolunu bulmaya çalışıp, uyum sağlamak isteyen 16 yaşındaki Pakistan asıllı Amerikalı Kamala Khan’a odaklanacak. Kamala bir gün dünya dışından gelen bir sise maruz kaldıktan sonra şekil değiştirme, vücudunu küçültüp büyütme, kollarını ya da bacaklarını uzatma güçlerine kavuşur.

Kamala Khan, 2014’ün Şubat ayında yayınlanan çizgi roman ile Marvel Comics’in kendi çizgi romanına sahip ilk Müslüman süper kahramanı oldu. 2015 yılında en iyi grafik hikaye dalında Hugo Ödülünü kazandı.

Hulu’da yayınlanan Four Weddings and a Funeral dizisinin yazarı Bisha K. Ali, yazar ve yürütücü yapımcı olarak dizide görev alacak.

She-Hulk:  Stan Lee ve John Buscema tarafından yaratılan, 1980 Şubat ayında ilk sayısı çıkan çizgi roman. Jennifer Walters, bir olay sonrası ağır yaralanır. Kan nakli için uygun kan bulunamaması sonrası kuzeni Bruce Banner (Hulk), kendisine kanını verir. Bu olay ile birlikte Hulk’ın biraz daha hafif versiyonu olan She-Hulk’a dönüşür. Daha büyük, daha güçlü hale gelir ama büyük ölçüde kişiliğini korur. Hulk gibi sinirlendiğinde daha da güçlenir ama zekasını ve duygusal kontrolünü korumayı başarır.

Moon Knight: İlk olarak 1975’te çizgi roman sayılarında ortaya çıkan, Kasım 1980’de kendi çizgi romanı yayınlanan bir Marvel karakteri. Orijin hikayesinde, Şikago’da doğan, Yahudi-Amerikan bir hahamın oğlu olan Marc Spector, nam-ı diğer Moon Knight/Jake Lockley/ Steven Grant bulunmakta. Askere katılmadan önce ağır sıklet boksördü. Paralı askerlik için sonradan orduyu terk etti. Zamanla güçlü ve yetenekli bir savaşçı haline geldi. Mısır’da  paralı asker Raoul Bushman için bir arkeolojik kazıda çalışırken, Mısır ay tanrısı Khonshu’nun bir heykelinin bulunduğu eski bir tapınağın ortaya çıkması, Bushman’ın yağma niyetiyle insanları öldürmesi sonrası ona meydan okur. Kaybeder ve sıfırın altında sıcaklıkta çölde ölüme terk edilir. Eski tanrılara ibadet eden Mısırlılar kendisini bulur ve tapınaklarına götürür. Kalbi duran Spector’a görünen Khonshu, dünya üzerindeki tanrının avatarı olması durumunda hayata döneceğini söyler. Kendisine gelir, heykelin üstündeki gümüş pelerini alıp Bushman’ın karşısına çıkıp onu mağlup eder. Heykeli alıp Amerika’ya geri döner ve suç savaşçısı olmaya karar vererek gümüş pelerinli bir kostüm yapar ve Moon Knight (“Khonshu’nun Yumruğu”) olur.

Kaynak