Amazon, Sara Holland’ın bu senenin Mart ayında yayınlanan Havenfall adlı fantastik romanını dizi olarak uyarlamak üzere çalışmalara başladı.

Evan Daugherty (Divergent, Snow White and the Huntsman, Tomb Raider), dizinin senaryosunu yazacak. Lauren Oliver’ın Glasstown Entertainment’ı ve Akiva Goldsman’ın Weed Road Pictures’ı dizinin yapım şirketleri.

Roman, yaz için gençlik zamanlarından bir yere geri dönen Maddie Morrow’un hikayesini anlatıyor: Rockies’te sakin bir Colorado kasabasına nazır Havenfall Inn adlı bir otel. Diğer dünyalara açılan bir dizi portalın bağlantı noktasındaki, dünyanın haberinin olmadığı gizli bir yer. Maddie’nin çalıştığı otel, sığınak arayan herkes için güvenli bir yer olarak görülüyor. Uzun süredir bu diyarları birbirine bağlayan tarafsız bir bölge olarak hizmet etti.

Maddie Morrow için misafirhanedeki yazlar, sadece sihri ilk elden deneyimleme şansına sahip olmak değil, annesinin erkek kardeşini öldürmekle suçlanarak idam cezasını beklediği gerçeğinden kaçmak için de kullandığı bir yer. Ayrıca burası Maddie’nin yakışıklı Fiorden askeri Brekken’e aşık olduğu yer. Ve bir gün otelci rolünü sevgili amcasından devralmayı umduğu yer.

Ancak bu yaz imkansız olan şey olur ve bir ceset bulunur. Buranın temsil ettiği her şeyi paramparça eder. Sevgilisi Brekken kayıptır, amcası ağır şekilde yaralanmıştır ve ortalıkta başıboş dolaşan tehlikeli bir yaratık vardır. Maddie, bir anda Havenfall’daki herkesin güvenliğinden kendini sorumlu bulur. Gerçeği ortaya çıkarmak için her şeyi yapacaktır. Bu, cezbedici yeni ekiple ve bahsettiğinden daha fazlasını bilen Taya ile birlikte çalışmak anlamına gelse bile. Bunu yaparken ailesi ve otelin kendisiyle ilgili karanlık sırlar açığa çıktıkça, Maddie’nin kafasında bir şey netleşir: kimseye güvenilemez ve kimse güvende değildir.

Evan Daugherty, Lauren Oliver, Akiva Goldsman ve Greg Lessans, dizinin yönetici yapımcıları. Amazon Studios, Glasstown ve Weed Road ile birlikte üretimi yapıyor.

Havenfall, Glasstown adına Inkwell tarafından Bloomsbury Publishing’e iki kitaplık büyük bir anlaşma olarak satıldı. Devam kitabı Phoenix Flame, 2021’in Mart ayında yayınlanacak.