Amazon, Gölgeler Şatosu’nun gücünü gerçek dünyaya ya da en azından canlı aksiyon dünyasına getiriyor. Amazon Studios, Mattel’in Masters of the Universe serisindeki karakterlerinden She-Ra’ya dayanan bir canlı aksiyon dizi üzerinde çalışmalara başladı.

Yeni She-Ra dizisi henüz çok erken geliştirme aşamasında ve bir yazar projeye katılmış durumda değil. Netflix’e en son She-Ra and the Princesses of Power animasyon dizisini yapan DreamWorks Animation, canlı aksiyon dizinin de yapımcılığını üstleniyor. Ancak, canlı aksiyon versiyonu yeni, bağımsız bir hikaye olacak ve Netflix animasyon dizisiyle herhangi bir bağı olmayacak.

Proje onay alırsa, She-Ra karakterinin ilk canlı aksiyon uyarlaması olacak. Ekrana ilk kez 1985 yılında “Masters of the Universe” serisinin bir parçası olarak “He-Man and She-Ra: The Secret of the Sword” adlı animasyon filminde çıktı. Ardından, 1985-1987 yılları arasında 2 sezon boyunca 93 bölüm süren uzantı She-Ra: Princess of Power animasyonu yayınlandı.

Orijinal animasyon dizisinde She-Ra’nın gerçek adı Prenses Adora’dır. Kendisi Prens Adam’ın nam-ı diğer He-Man’in uzun süredir kayıp olan ikiz kardeşidir. Adora, Evil Horde’un Hordak’ı tarafından bebekken kaçırıldı ve zihin kontrolü altında Horde’a yüzbaşı olarak hizmet etmesi için Etheria gezegenine götürüldü. He-Man sonunda onun zihin kontrolünü kırmasına yardım etti ve ona She-Ra’ya dönüşmesine izin veren ve ona inanılmaz güç veren Koruma Kılıcı’nı verdi.

Netflix’teki She-Ra and the Princesses of Power animasyonu, karakterin He-Man ile olan her türlü bağlantısını ortadan kaldırdı ve kendisini efsanevi savaşçı prenses She-Ra’ya dönüştüren sihirli bir kılıç bulmasının ardından kötü Hord’daki eski hayatını geride bırakan Adora adlı öksüz bir kızın hikâyesini anlatmıştı. Adora, kötülüğe karşı verilen nihai savaşta bir grup sihirli prensesi bir araya getirirken aradığı aileyi Ayaklanma’da bulmuştu. Animasyon dizi Netflix’te 5 sezon boyunca 52 bölüm yayınlandı.

Kaynak