Bu senenin Ocak ayında Netflix ve Legendary Television’ın, ‘Skull Island’ ve ‘Tomb Raider’ evrenlerini anime dizilerle genişletecekleri ile ilgili bir haber almıştık. Yaklaşık 8 ay sonra Netflix ve Legendary Television, seslendirme kadrosuna katılan ilk ismi açıkladı.

Marvel Sinematik Evreni’nin az gözüken ama pek sevilen karakteri Peggy Carter’ı canlandıran Hayley Atwell, ikonik Tomb Raider video oyunu serisine dayanan yepyeni animasyon dizisinde Lara Croft’u seslendirecek.

Bu, Crystal Dynamics ve Eidos Montréal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan video oyunlarına dayanan ilk anime dizi olacak.

Hikaye, Tomb Raider video oyun serisinin yeniden başlatma üçlemesindeki (2013 – Tom Raider; 2015 – Rise of the Tomb Raider; 2018 – Shadow of the Tomb Raider) olaylardan sonra başlayacak. İlk oyununun (1996 – Tomb Raider) piyasaya sürülmesinden 25 yıl sonra dünyayı dolaşan Lara Croft’u yeni bir macera ve yeni bir bölgede takip edeceğiz.

Legendary Television, Crystal Dynamics, Square Enix, DJ2 Entertainment ve Tractor Pants, Netflix için dizinin yapımcılığını üstleniyor.

Tomb Raider’ın yürütücü yapımcılığını, aynı zamanda anime dizinin yazarı da olan Tasha Huo (The Witcher: Blood Origin, Red Sonja); dj2 Entertainment kurucusu ve CEO’su Dmitri M. Johnson (Sonic the Hedgehog); Howard K. Bliss; Stephan Vladimir Bugaj; Tractor Pants’in başkanı Jacob Robinson üstleniyor.

Projede çalışan animasyon stüdyosu, Netflix’teki Castlevania’nın arkasındaki ve en son Netflix ile ilk bakış anlaşması imzalayan Powerhouse Animation Studios olacak.

Piyasaya sürülmesinden bu yana geçen 25 yıl içinde Tomb Raider video oyunu serisi 84milyon kopya sattı ve çok sayıda ödül kazandı. Oyunun başarılı olması, filmlerin, lisanslı ürünlerin, çizgi romanların ve yakın gelecekte izleyeceğimiz anime dizinin ortaya çıktığı küresel bir seriye önayak oldu.

Angelina Jolie, 2001’de Lara Croft: Tomb Raider ve 2003’te Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life filmleriyle, bir arkeolog, hazine avcısı ve heyecan arayan Lara Croft karakterini beyaz perdede canlandırdı. Franchise, 2018’de Alicia Vikander‘in başrolünde olduğu Tomb Raider filmiyle yeniden canlandırıldı. Lovecraft Country’den Misha Green‘in yazıp yönettiği devam filmi de yolda.

Hayley Atwell, en son Disney+’ta yayınlanan What If…? animasyonunda karakteri Peggy Carter’ı seslendirmişti.

Kaynak