Amazon Prime Video, Brian K. Vaughan tarafından yazılan, Cliff Chiang tarafından çizilen, Image Comics tarafından yayınlanan grafik roman Paper Girls’ün dizi uyarlamasına onay verdi. Amazon’un geçen sene Temmuz ayında taahhüt verdiği dizinin onayı bu Temmuz’da geldi.

Paper Girls, Ohio’nun Cleveland şehrinin kurgusal bir banliyösü olan Stony Stream’de geçen ve 12 yaşındaki gazete dağıtıcısı 4 kızının (Erin, MacKenzie, KJ ve Tiffany) hikayesini takip eden, 7 Ekim 2015’te yayınlanmaya başlamış ve 31 Temmuz 2019’da 30. sayı ile sona ermiş olan bir çizgi roman.

1988’de Cadılar Bayramı’ndan sonraki sabah gazeteleri dağıtan 4 kız istemeden, birbirleriyle savaşan zaman yolcularının çatışmasına yakalanırlar ve Erin, MacKenzie, KJ ve Tiffany, dünyayı kurtaracak bir maceraya çıkarlar. Şimdiki zaman, geçmiş ve gelecek arasında seyahat ettiklerinde, kendilerinin gelecekteki versiyonlarıyla karşılaşırlar ve şimdi kaderlerini kucaklamayı veya reddetmeyi seçmelidirler.

Stephany Folsom (Toy Story 4), dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı. Halt and Catch Fire’dan Christopher Cantwell ve Christopher C. Rogers, dizinin yürütücü yapımcıları. Çizgi romanı yapan Vaughan ve Chiang, dizinin diğer yürütücü yapımcıları.

Legendary Television, Plan B, Amazon Studios, dizinin yapım şirketleri.

Kaynak