Channel 4 ve Amazon Studios ortak yapımı komedisi Frank of Ireland, Nisan ayında geliyor.

Merman (Catastrophe, Divorce, Frayed, This Way Up, Motherland), Brian Gleeson (Peaky Blinders, The Bisexual) ve Domhnall Gleeson (Run, son Star Wars üçlemesi) kardeşlerle, Channel 4 ve Amazon için Frank of Ireland adlı bir komedi dizisinde birlikte çalıştılar.

30’ar dakikalık 6 bölümden oluşan dizinin tamamı 16 Nisan’da ABD, Kanada ve Avustralya’da Amazon Prime Video’da yayınlanacak. Hemen yakın bir zamanda ise Channel 4 ekranlarına gelecek.

Pom Boyd (Vanity Fair, Fate: The Winx Saga), Sarah Greene (Dublin Murders, Normal People, Roadkill), Tom Vaughan-Lawlor (Dublin Murders, Avengers Endgame), Liz Fitzgibbon (Normal People) dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Brian Gleeson, 32 yaşındaki bir felaket olan Frank Marron’u canlandırıyor. Dünyanın kendisine borçlu olduğuna inanmış, gelişmesi kesintiye uğramış, insan sevmeyen bir hayalperest. O aynı zamanda bizim kahramanımız. Frank, sevgilisinden yeni ayrılmış ve hala annesi Mary (Pom Boyd) ile birlikte yaşamaktadır. Gerçeğe belli belirsiz tutunan, kendinden menkul bir müzisyen olarak yıllardır ne bir şarkı yazmış ne bir konser vermiş. Eski kız arkadaşı Áine (Sarah Greene), kendisine yeni bir erkek arkadaş buldu ve Frank bunu biraz zor buluyor olabilir. Neyse ki Frank’in, tam zamanlı işi onun ardında kalan enkazı temizlemek olan Doofus (Domhnall Gleeson) adlı sadık bir en iyi arkadaşı var.

Dublin’in pastoral bir banliyösünde geçen Frank of Ireland, büyümek ve hayatını bir düzene sokmak için mücadele eden ve bu süreçte her şeyi yakıp yıkmayacağını uman bir adamın bahtsız saygı arayışının komik hikayesini anlatacak.

Gleeson kardeşler, Michael Moloney (Your Bad Self), Merman’den Clelia Mountford ve Sharon Horgan dizinin yönetici yapımcıları. Moloney aynı zamanda Gleeson kardeşler ile birlikte dizinin yazarlığını da yaptı. Merman’den Rory Gilmartin, dizinin yapımcılığını, MJ Delaney (Ted Lasso), yönetmenliğini üstlendi.

Kaynak