AMC Networks, Anne Rice’ın en çok satan iki kitap serisi The Vampire Chronicles ve The Lives of the Mayfair Witches’ın haklarını 2020’nin Mayıs ayında satın almıştı. Anlaşma, dünya çapında 150 milyondan fazla satan iki kitap serisindeki 18 kitabı (sırasıyla 12+6) kapsıyordu.

AMC, The Vampire Chronicles roman serisinin 1976’da yayınlanan ilk kitabı Interview With The Vampire’a dayanan diziye 2021’in Haziran ayında 8 bölümlük onay vermiş ve 2022’de ekranlarda olacak dizinin ana kadrosunda yer alacak oyuncuları sonraki aylarda açıklamıştı.

Son gelen haberle birlikte AMC, Anne Rice’ın The Lives of the Mayfair Witches kitap serisine dayanacak diziye de yeşil ışık yaktı. “Mayfair Witches” başlıklı dizi, diğeri gibi 8 bölümlük bir onay aldı ve 2022’nin sonlarında ekranlarda olacak.

Mayfair Witches, zekasını ve empatisini insanlara yardım etmek için kullanan ve bir beyin cerrahı olarak çalışan Rowan Mayfair adlı parlak genç bir kadının etrafında dönecek. Rowan, yalnızca doğaüstü güçleri olduğunu değil, aynı zamanda nesiller boyu geriye giden bir cadı ailesinin üyesi olduğunu öğrendiğinde, soyunu yıllarca takip eden kötü bir varlıkla savaşmak için yeni yeteneklerini ve zekasını kullanmak zorundadır.

Esta Spalding ve Masters of Sex’in yaratıcısı Michelle Ashford, dizide hem yazar hem de yönetici yapımcı olarak görev yapacaklar. AMC Studios ile genel bir anlaşması olan Spalding, yürütücü yapımcı olarak da görev yapacak. Aynı zamanda AMC Studios ile genel bir anlaşması olan Mark Johnson, Gran Via Productions aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstleniyor. Anne Rice ve oğlu Christopher, anlaşma kapsamında geliştirilen tüm dizi ve filmlerde yönetici yapımcı olarak görev yapacak. AMC Studios, dizinin yapımcısı.

.