Avustralyalı aktör Sam Reid (The Astronaut Wives ClubThe Newsreader), Anne Rice’ın The Vampire Chronicles roman serisinin 1976’da yayınlanan ilk kitabı Interview With The Vampire’a dayanan AMC dizisinde, Lestat de Lioncourt karakterini canlandıracak. İlk sezonu 8 bölüm sürecek ve 2022’de AMC ve AMC+ yayınlanacak dizinin çekimlerine bu yılın sonlarına doğru başlanması planlanıyor.

Kitap, 1994 yılında Neil Jordan’ın yönetmenliğinde Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles adıyla sinemaya uyarlanmıştı. Filmde Lestat’ı Tom Cruise ve Louis’i Brad Pitt canlandırmıştı. 2002’de yayınlanan Queen of the Damned filminde Lestat karakterine Stuart Townsend hayat vermişti.

HBO’nun Perry Mason dizisinin ilk sezonunda ortak yaratıcı ve yürütücü yapımcı olarak görev yapan Rolin Jones, dizinin yaratıcısı, yazarı ve yürütücü yapımcısı olarak projenin başındaki isim. AMC Studios ile genel bir anlaşması olan Jones, Mark Johnson, Anne Rice ve Christopher Rice ile birlikte yürütücü yapımcılık da yapacak. Dizinin pilot bölümü Alan Taylor (Game of Thrones) yönetecek.

Interview with the Vampire’ın kitap versiyonu iki vampire, ahlakının kalıntılarına tutunmaya çalışan Louis ile baştan çıkarıcı ve manipülatif bir psikopat olan Lestat’a ve onların Amerika ve Avrupa’da yüzyıllar boyunca yaptıkları yolculuklara odaklandı. Hikaye, Louis de Pointe du Lac’ın hayatının hikayesini, nasıl bir vampire dönüştürüldüğünü ve ardından Lestat de Lioncourt tarafından nasıl akıl hocalığı yapıldığını bir muhabire anlatması ile başlıyordu.

Kaynak