american_crime_ver2_xxlg

Türü: Suç, Drama, Antoloji

Yapımcı: John Ridley (12 Years a Slave, U-Turn)

Sezon – Bölüm sayısı: 1 sezon, 11 bölüm

Yayın tarih aralığı:  5 Mart 2015 – 14 Mayıs 2015

Bölüm süresi: 42 dk

Yayınlandığı kanal: ABC

Müzikler: Mark Isham

Onay durumu: 2. sezon onayını aldı. Farklı hikaye ve karakterle devam edecek.

American-Crime-ABCKONU

Bir savaş gazisi olan Matt Skokie, evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülür. Eski güzellik kraliçesi olan karısı Gwen ise bu vahşice planlanan saldırıda ağır yaralanır ve durumu kritiktir. Büyük bir şok içindeki Russ Skokie ve eski eşi Barb, oğullarının cenaze işleri ve cinayet için adalet aramaya Modesto-California’ya gelirler. Gwen’in anne ve babası Eve-Tom Carlin de bir ümit kızlarının hayata tutunma çabasına ortak olurlar. Normalde birbirlerini neredeyse hiç görmeyen aileler, bu acı olayın sonuçlarıyla yüzleşmek için çoğu sefer karmaşık sorunlar yumağında karşı karşıya geleceklerdir.

Bu beyaz çiftin cinayetinde ise şüpheli sıfatında üç kişi vardır; Meksikalı bir gangster Hector Tontz, Meksika göçmeni bir ailenin genç oğlu Tony Gutierrez ve zenci uyuşturucu bağımlısı Carter Nix.

indirKARAKTERLER

320.1x1Barb Hanlon

Genç savaş gazisi oğlu Matt’in vahşice öldürülmesi ile soluğu Modesto’da alır. Elinde mendili salya sümük oğlunun ölümüne ağlayan bir anne profilinden çok uzak olan Barb’ın, bu katı tutumunun altında çelik gibi sinirlere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Eski kocası Russ’a olan tahammülsüzlüğünü ise her fırsatta belli eder.

Karakteri Desparate Housewives‘tan hatırlayabileceğimiz Felicity Huffman canlandırıyor.


320.1x1 (9)Russ Skokie

Kumar alışkanlığı aile hayatının sonu olmuş. Karısı Barb ile yollarını 20 sene gibi uzun bir zaman önce ayırmak zorunda kalmış. Çocuklarının bakımını da onun omuzlarına yüklemiş. Son birkaç senedir ise yavaş yavaş toparlanmaya ve çocuklarıyla daha önce hiç olmadığı kadar iletişim kurabilen bir baba olmaya başlamış. Oğlu Matt’in beklenmedik ölümü ise tam bu zamanlara denk geliyor.

Kötü alışkanlıkların peşini uzun yıllar bırakmadığı Russ, şimdi yaşanmamışlıkların verdiği pişmanlıkla daha bir baş etmek zorunda kalacaktır.

Karakteri en iyi Leverage‘tan hatırlayabileceğimiz Timothy Hutton canlandırıyor.


320.1x1 (2)Tom Carlin

Gwen’in babası olan Tom, Russ’ın aksine tam bir korumacı aile babası imajına sahip. Kızının evde yapılan saldırıda tecavüze uğradığını gösteren delillerle yüzleşmesi hiç kolay olmayacaktır.

Karakteri en son True Detective‘te izlediğimiz W. Earl Brown canlandırıyor.

 

 


320.1x1 (5)Eve Carlin

Barb ne kadar soğukkanlı ve yaşadıklarını içinde gizleyen biri ise, Gwen’in annesi Eva da bir o kadar duygusal, tepkilerini dışa vuran, sıcakkanlı bir anne karakterini yansıtıyor.

Eva’yı, Oscar ödüllü The Artist filmi ve The Mistresses‘tan hatırlayabileceğimiz Penolope Ann Miller canlandırıyor.

 


320.1x1 (3)Aubry Taylor

Sevgilisi Carter Nix ile beraber uyuşturucu batağına saplanan Aubry’nin hayatı üzerinde oynadığı oyun, tehlikenin farkında olmadan bir uçurumun kenarında şuursuzca dans etmeye benziyor.

Karakteri Caitlin Gerard canlandırıyor.

 

 


320.1x1 (6)Carter Nix

Sevgilisi Aubry’nin aksine Modesto’nun yerlilerindendir. Aynı Aubry gibi uyuşturucunun pençesinde süren bir yaşamı vardır.

Carter’ı Elvis Nolasco canlandırıyor.

 

 

 


 

 

320.1x1 (8)Aliyah Shadeed

Kardeşi Carter, Matt Skokie cinayetinden gözaltında alınınca yardımına koşar. Carter’ın ailesinden onunla tek ilgilenen Aliyah’tır.

Karakteri Southland ve The Strain‘den hatırlayabileceğimiz Regina King canlandırıyor.

 


 

320.1x1 (4)Alonzo Gutiérrez

Ah enayim!

İki çocuğuna hayatını adamış son derece korumacı bir baba profili çizer. 20 yıl önce göç ettiği Amerika’da kendi işini kurmuş. Yasalara saygılı dürüst bir vatandaş olmaya da özen göstermiş. Şimdi oğlu Tony’nin cinayet şüphesiyle gözaltına alınmasıyla onu zor günler beklemektedir. Kendi ırkının üyelerine karşı, kendi önyargılarıyla yüzleşmek zorundadır.

Karakteri en son Sons of Anarchy ve House of Cards‘ta izlediğimiz Benito Martinez canlandırıyor.


320.1x1 (7)

 

Tony Gutiérrez

Cinayet şüphesiyle gözaltına alınan Tony, son derece duyarlı bir çocuktur.

Karakteri Johnny Ortiz canlandırıyor.

 

 


 

american-crime-jennyJenny Gutiérrez

Kardeşi Tony’nin tutuklanmasındaki ihmalinden ötürü babasını suçlamaktadır. Babası Alonzo’ya karşı iğneleyeci sözlerinden demetler;

– Beyaz olmayı isterdin.

– Beyaz olsaydın seni daha çok seveceklerini düşünüyorsun.

– Kendinden ve sana benzediğimiz için bizden nefret ediyorsun.

Karakteri Gleendilys Inoa canlandırıyor.


320.1x1 (1)Hector Tontz

Cinayetin son şüphelisi olan Hector, hayatta kalabilmek için kötü seçimler yapmış bir adamdır. Arkasında bıraktığı geçmişi onun ensesinde dolanmaktadır.

Karakteri en iyi Southland‘ten hatırlayabileceğimiz Richard Cabral canlandırıyor.

 

American-Crime-PiloteYaşanan cinayet olayının ardından aslında dışarda bir kıyamet kopuyor. Gazeteler ve televizyonlar bu haberle ziyadesiyle ilgileniyorlar. Yalnızca satır aralarında ve ufakça göz kırpan görüntülerle bu detayı yakalayabiliyorsunuz. Yapım ekibi bu ayrıntılara girme ihtiyacı hissetmeyerek gereksiz bir tantanadan bizi kurtarmış.

Karakterlerin ön planda olduğu yakın çekim tekniklerine ağırlık verilerek, gerçekçi şekilde duygusal anlara odaklanılmaya çalışılmış. Bunun yanı sıra diyalog devam ederken, görüntülerin başka bir açıdan akmasına sıkça şahit olduk.

Bu sezonun en süprize aday dizilerinden olan American Crime, izlerken kalbinizi kimi zaman sıkıştıracak yoğunlukta duyguların hakim olduğu bir atmosfere sahip. Bunun nedeni ise içinde bir cinayet davasını konu eden hikayede, kişisel dramın vuruculuğunun daha bir ön planda tutulmuş olması. Hayatın içinden kopup gelen gerçekçi karakterler yaratılmış. Her birinin de gelişen olaylar karşısında sırlarını içlerine attıklarına şahit oluyoruz. Dolayısıyla bu sırların gizlenmesi yalanları beraberinde getiriyor.

Toplumdaki bağnaz düşünceler, kalıplaşmış ırksal yaklaşımlar, kutuplaşmalar, aşk, cinayet, yalanlar ve çok daha fazlası için bir kablolu kanal kalitesindeki American Crime sizleri bekliyor. İyi seyirler.1297671044903_ORIGINALTanıtım Fragmanı