Yeni Captain Amerikamız Anthony Mackie, şu anda Sony Pictures Television’da üzerinde çalışılmakta olan “Twisted Metal” adlı canlı aksiyon dizisinin başrolü için anlaştı.

Sony Pictures Television ve PlayStation Productions, ilki 1995’te piyasaya sürülen Twisted Metal adlı araç savaş oyunlarına dayanan seriyi geliştiriyor. İlk olarak 2019’da Sony’nin oyunlara dayalı bir dizi geliştirmekle ilgilendiği bildirilmişti.

2021’in Şubat ayında geliştirilmekte olduğu açıklanan yeni dizi, Deadpool ve Zombieland filmlerinin arkasındaki yazarlar Rhett Reese ve Paul Wernick‘in orijinal fikrine dayanan bir aksiyon komedi dizisi olacak.

Dizi, çenesi düşük, aykırı bir tip olan John Doe’yu (Mackie) merkezine alıyor. John Doe’ya daha iyi bir yaşam şansı sunulur. Ancak bu şansı kapması için kıyamet sonrası bir çorak arazide gizemli bir paketi başarıyla teslim etmesi gerekmektedir.

Sorumsuz, her an kavga çıkarmaya hazır bir araba hırsızının yardımıyla, yıkım araçları kullanan vahşi yağmacılarla ve oyunun hayranlarının Sweet Tooth (yok bu değil) olarak bildiği, çok tanıdık bir dondurma kamyonu kullanan dengesiz bir palyaço da dahil, açık yolun diğer tehlikeleriyle yüzleşecek.

Rhett Reese ve Paul Wernick dizinin yönetici yapımcıları.

Cobra Kai’nin senaristi Michael Jonathan Smith, dizinin senaristliğini ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Will Arnett ve Marc Forman, yapım şirketleri Electric Avenue ve Peter Principato, yapım şirketi Artists First aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılarından. Inspire Entertainment’tan  Anthony Mackie ve Jason Spire, PlayStation Productions’tan Asad Qizilbash ve Carter Swan ve PlayStation Studios’un başkanı Hermen Hulst dizinin yönetici yapımcıları arasında yer alıyor.

Kaynak