İlk haberini 2020’nin Haziran ayında aldığımız, Amerikalı gazeteci ve yazar Beth Macy’nin 2018’de yayınlanan çok satan “Dopesick: Dealers, Doctors, and the Drug Company that Addicted America” adlı kitabından uyarlanan 8 bölümlük Hulu mini dizisi Dopesick, 13 Ekim’de başlıyor.

Michael Keaton, Peter Sarsgaard, Kaitlyn Dever, Will Poulter, Rosario Dawson, John Hoogenakker, Jake McDorman, Phillipa Soo, Ray McKinnon, Cleopatra Coleman, Michael Stuhlbarg, Will Chase, Jaime Ray Newman, Rebecca Wisocky, Meagen Fay ve Trevor Long gibi pek çok tanıdık ismin dizinin kadrosunda yer aldığı ile ilgili haberi şurada paylaşmıştık.

Dopesick, bir şirketin Amerikan tarihindeki en kötü uyuşturucu salgınını nasıl tetiklediğini inceliyor ve küçük bir Virginia topluluğunun, Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç on yıl boyunca süren bir opioid salgını için nasıl sıfır noktası haline geldiği anlatıyor. Dizi, izleyicileri “yüzde 1’lik” Big Pharma’nın yönetim kurulu odalarından sıkıntılı bir Virginia maden topluluğuna ve DEA‘in koridorlarına kadar Amerika’nın opioid bağımlılığı ile mücadelesinin merkez üssüne götürüyor. Etkilenen ailelerin acımasız ama derinden insan portreleri ve kesişen hikayeleri, Amerika’nın şu anda bulunduğu yere bir ayna tutarken, Amerikan tarihinin en kötü uyuşturucu salgınıyla mücadele eden kahramanlara umut verici bir ışık tutuyor.

Emmy ödüllü oyuncu, yönetmen ve yazar Danny Strong (Game Change, Empire), dizinin yaratıcısı, yazarı ve yönetici yapımcısı. Ayrıca, Oscarlı Barry Levinson (Rain Man), Emmy ödüllü Michael Cuesta (Homeland) ve Patricia Riggen (Tom Clancy’s Jack Ryan) ile birlikte dizinin yönetmenliğini de üstlendi.

Michael Keaton’ın yönetici yapımcıları arasında yer aldığı proje, Fargo ve The Handmaid’s Tale’in yönetici yapımcısı Warren Littlefield ve Touchstone Television‘dan geliyor.