Netflix, Matt Wagner‘in 1982’den bu yana devam eden popüler, ödüllü Dark Horse çizgi roman serisindeki maskeli kanunsuz karakteri temel alan ve Abubakr Ali’nin (Power Book II: Ghost, Katy Keene) Grendel/Hunter Rose karakteriyle başrolünde yer alacağı Grendel’a 8 bölümlük bir dizi siparişi verdi. Böylelikle Abubakr Ali, bir çizgi roman uyarlamasında bir dizinin başrolünü canlandıran ilk Arap Müslüman erkek oyuncu olacak.

Jaime Ray Newman, Julian Black Antelope, Madeline Zima, Kevin Corrigan, Emma Ho, Erik Palladino, Brittany Allen, Andy Mientus

Jaime Ray Newman (Dopesick, The Punisher), Jocasta Rose; Julian Black Antelope (The Flash, Debris), Argent; Madeline Zima (Californication, Hacks), Liz Sparks; Kevin Corrigan (The Get Down), Barry Palumbo; Emma Ho (Star Trek: Strange New Worlds, The Expanse), Stacy Palumbo; Erik Palladino (The Marvelous Mrs. Maisel, Watchmen), Teddy CicconeBrittany Allen (Falling Water), Annabelle Wright ve Andy Mientus (The Flash, Smash); Larry Stohler karakteri ile karşımıza çıkacak oyuncular.

Grendel, kayıp bir aşkın ölümünün intikamını almak isteyen yetenekli bir eskrimci, yazar ve suikastçı olan Hunter Rose’u takip ediyor. Rose, Grendel kimliği ile New York’un yeraltı suç dünyası ile savaşa girer. Ancak bir süre sonra, onlara katılmak varken onları neden onları yendiğini sorgular.

Yeni Resident Evil dizisinin yazar ve yönetici yapımcılarından Andrew Dabb (Supernatural) dizinin yazarlığını, yürütücü ve yönetici yapımcılığını üstlenecek. Matt Wagner, Dark Horse’dan Mike Richardson (The Umbrella Academy, Hellboy), Keith Goldberg (The Umbrella Academy, Resident Alien) ve Chris Tongue (The Umbrella Academy, Polar) dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Rachel Goldberg (Mayans M.C.), dizinin ilk 2 bölümünü yönetecek.

Dizi, Netflix’in 2019’da Dark Horse Entertainment ile yaptığı ilk bakış anlaşmasından çıkıyor. Netflix ve Dark Horse daha önce çizgi roman uyarlaması “The Umbrella Academy”, Jonas Åkerlund’un uzun metrajlı filmi “Polar” ve şu anda yapım aşamasında olan “Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles” adlı animasyon dizisinde işbirliği yapmıştı.

Çizgi romanın yazarı Wagner kabaca, “En uzun süredir devam eden bağımsız çizgi roman serilerinden biri olan Grendel efsanesinin sonunda canlı aksiyona çevrilmesi konusunda daha fazla heyecanlanamazdım. Andrew Dabb’ın keskin rehberliği altında, inanılmaz yaratıcı ekibimiz, yıldız oyuncularımız ve Dark Horse Entertainment, karakterlerimi ve konseptlerimi yepyeni bir izleyici kitlesine ulaştıracak ve sıkı hayranlar için heyecan ve sürprizler sunacak bu kışkırtıcı uyarlamayı üretmek için Netflix ile birlikte çalıştı. Abubakr Ali’nin Grendel/Hunter Rose karakterine hayat verdiğini görmek beni özellikle heyecanlandırıyor. O, rol için yıllardır hayal ettiğim karizmaya, stile ve keskinliğe sahip” demiş.

Kaynak