League of Legends 10. Yıldönümü kutlamalarının yapıldığı Ekim 2019’da Arcane animasyon dizisi ile ilgili ilk duyuru yapılmıştı. Netflix ve Riot Games’in, animasyon dizisi Arcane ile League of Legends’ı televizyona taşıyacağı ile ilgili haberi ise bu senenin Mayıs ayında almıştık.

Riot’ın dünya çapında popüler oyunu League of Legends evreninde geçen Arcane, Riot Games’in Fortiche Productions ortaklığıyla geliştirdiği ve yapımcılığını üstlendiği bir animasyon dizisi. Ütopik Piltover bölgesi ve baskı altındaki yer altı şehri Zaun’da geçen hikâye, iki efsanevi Lig şampiyonunun geçmişini ve onları birbirinden uzaklaştıran gücü konu alıyor.

Netflix’in Orijinal Animasyonlar Direktörü Dominique Bazay projeyle ilgili şunları söyledi: “League of Legends dünya genelinde coşku ve hayranlık yarattı. Bu evrende geçen ilk televizyon dizisi olan Arcane’e ev sahipliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Dizi, izleyicilerin hop oturup hop kalkarak takip edeceği heyecan dolu, olağanüstü bir görsel serüven vadediyor.

Riot Games’in Küresel Eğlence Başkanı Shauna Spenley ise şunları ifade etti: “Arcane, bizden League of Legends dünyalarını ve şampiyonlarını daha yakından inceleyen bir sinema deneyimi isteyen oyuncularımıza ve hayranlarımıza duyduğumuz bağlılığı yansıtacak şekilde yaratıldı. Netflix, olağanüstü küresel markası ve seçkin, yüksek kaliteli içerikler sunmaya yönelik paylaştığımız amaç sayesinde Arcane’i dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buluşturmamız için mükemmel ortak.”

Riot Games, oyun içinde ve dışında küresel hayran kitlesini genişletmeye devam ediyor. Videoları dünya genelinde 14 milyardan fazla kez izlendi ve League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası e-spor müsabakası, birden fazla ölçütte izlenme rekoru kırdı. Dünya genelinde tüketilen içerik süresi toplamda bir milyar saati aşarak League’i gezegenin en çok izlenen e‑sporu konumuna getirdi. Final maçının Dakikada Ortalama İzleyici (AMA) sayısı 23,04 milyona ve En Yüksek Eşzamanlı Kullanıcı (PCU) sayısı 45 milyona ulaştı.

Animasyonun seslendirme kadrosu ve seslendirecekleri karakter:

Hailee Steinfeld: Vi; Ella Purnell: Jinx

Harry Lloyd: Viktor;  Kevin Alejandro: Jayce

Katie Leung: Caitlyn; Jason Spisak: Silco

Toks Olagundoye: Mel; JB Blanc: Vander

Arcane’in ilk 3 bölümü 6 Kasım’da yayınlanacak. İkinci perde bir hafta sonra 13 Kasım’da, üçüncü perde ise 20 Kasım’da yayınlanacak.

Kaynak

2. sayfada karakter posterlerini görebilirsiniz.