Netflix’in ilk sezonunu 18 Eylül’de yayınlandığı Jurassic World: Camp Cretaceous adlı animasyon dizinin 2. sezonu 22 Ocak 2021’de ekranlarda olacak.

DreamWorks Animation tarafından yapılan, 2015 yapımı gişe rekortmeni film Jurassic World ile aynı dönemde geçen Netflix orijinal dizisi, Universal Pictures ve Amblin Entertainment imzalı milyarlarca dolarlık seriden esinlendi.

Jurassic World: Camp Cretaceous, hayatta bir kez yaşanabilecek bir deneyim için Nublar Adası’nın diğer ucunda yer alan yeni bir macera kampına gitmek üzere seçilen altı gencin öyküsünü anlatıyor. Dinozorlar adada kaosa yol açtığında kampçılar mahsur kalır. Dış dünyaya ulaşamayan bu birbirine yabancı gençler, hayatta kalmak için arkadaş ve hatta bir aile olmak zorundadır.

Scott Kreamer (Pinky Malinky) ve Lane Lueras (Kung Fu Panda: The Paws of Destiny) dizi sorumlusu ve baş yapımcı olarak görev yapıyor. Dizinin diğer baş yapımcıları Steven Spielberg, Frank Marshall ve Colin Trevorrow. Zack Stentz ise danışman yapımcı görevini üstleniyor.

.