Netflix’in geçen senenin Kasım ayında animasyon endüstrisinde çığır açan yeni live-action/CGI animasyon hibrid dizisi The Liberator’a 4 bölümlük onay verdiğinin haberini almıştık. II. Dünya Savaşı’nda geçen ve gerçek olaylara dayanan dizi, TEMA (Trioscope Enhanced Hybrid Animation) olarak adlandırılan, daha önceden hiç kullanılmamış yeni teknoloji CGI ile live-action performansı bir araya getiriyor.

İşte bu 4 bölümlük mini dizinin başrolüne, Merlin, iZombie, Damien gibi dizilerden tanıdığımız Bradley James geldi. Dizi, Alex Kershaw’ın 2012’de yayınlanan “The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey from the Beaches of Sicily to the Gates of Dachau” adlı romanına dayanıyor.

A+E Studios, Unique Features (Bob Shaye, Michael Lynne (Lord of the Rings) ve Sarah Victor), School of Humans (L.C. Crowley, Grzegorz Jonkajtys, Brandon Barr ve Mark Apen) ve Jeb Stuart yapımı dizi, İkinci Dünya Savaşı’nın zaferinin en kanlı ve en dramatik yürüyüşün anlatılmamış gerçek hikayesi bizlere aktaracak.

Bu savaş draması Oklahoma’daki Ulusal Muhafız birliği olan 157. Piyade Alayı’na odaklanacak. Savaş sırasında Asteğmenlikten Yarbaylığa yükselen Felix L. Sparks ve esasen kovboylardan, Amerikan yerlilerinden ve Meksikalı-Amerikalılardan oluşan piyade alayının, İtalya’nın işgalinden Dachau Toplama Kampının kurtuluşuna kadar, Avrupa’yı özgürlüğüne kavuşturmak için 500 günden uzun süren kanlı savaşı anlatılacak.

Bradley James, Felix Sparks’ı canlandıracak.

Jeb Stuart (Die Hard, The Fugitive), dizinin yaratıcısı, yazarı ve yönetici yapımcısı. Grzegorz Jonkajtys (Sin City, Pan’s Labyrinth, The Revenant), tüm bölümlerin yönetmenliğini üstlendi.

Kaynak