Netflix’in yeni draması Spinning Out, kadın başrol oyuncusunu buldu.

Ekim ayında Emma Roberts’ın dizinin başrolünde olacağı ile ilgili bir haber çıkmıştı. Ekim’in sonunda Roberts’ın projeden ayrıldığı ve Lily Collins ile görüşmelerin olduğu haberini almıştık. Bugün gelen haber ile birlikte dizinin başrolüne Kaya Scodelario‘nun (Skins, The Maze Runner) geldiğini öğrendik.

Gelecek vaadeden, üst düzey, tekler disiplininde yarışan artistik buz patencisi Kat Baker (Kaya Scodelario), feci düşüşünden sonra yarışların dışında kalır. Kat, kariyerine yetenekli, “kötü çocuk” partneriyle çiftlerde devam etme fırsatını yakaladığında, tüm hayatını değiştirebilecek bir sırrın açığa çıkma riski ile karşı karşıya kalır. Kat ve yeni partneri, buzun üstünde ve pistin dışında, Olimpiyat rüyalarını gerçekleştirme yolunda zorlu ihtimaller, beden ve ruhun zarar görmesi, mali fedakarlık ve hatta olası zihinsel çöküntüler ile yüzleşirler.

Kendisi de zamanında yarışmalara katılmış eski bir patenci olan, Mr. Mercedes dizisinin yardımcı yapımcılarından Samantha S. Stratton, dizinin yaratıcısı. Lara Olsen (90210, Reign), Safehouse Pictures’dan Tory Tunnell ve Joby Harold (Underground), yönetici yapımcı olarak görev alacaklar.

Kaynak