Netflix, 2020’nin ilk gününde izleyicilerini yeni bir drama dizisiyle buluşturdu: Spinning Out

Samantha Stratton‘ın yaratıcısı olduğu dizi, aile, arkadaşlık ve ilişkiler üzerinden ilerleyen bir spor draması olma özelliği taşıyor. Dizinin yapımcı koltuğunda Stratton’a Joby Harold, Lara Olsen, Tory Tunnell ve Matthew Hastings gibi isimler eşlik ediyor. 10 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri 44-57 dakika aralığında değişiyor.

Hikayemizin merkezinde Katarina (Kat) Baker isimli bir genç kadın yer alıyor. Idaho’da küçük bir yerleşim yerinde ikamet eden 21 yaşındaki Kate, tüm hayatını artistik patinaj dalında başarılar kazanacak bir buz pateni sporcusu olmak için harcamış. Gelecek vaat eden üstü düzey bir sporcuyken ve onun için işler yolunda giderken bir şampiyonadaki gösterisi sırasında kafasından ciddi bir şekilde yaralanmasıyla sonuçlanan bir kaza geçirmiş. O günden sonra tekrar pistlere dönmek için yoğun çaba harcayıp başarılı bir şekilde kaymaya devam etse de malum düşüşüne sebep olan sıçrayışları her deneyişinde travma kaynaklı çok büyük bir korku haliyle yüzleşmek zorunda kalmaktadır. Bir türlü o korku eşiğini aşamayan Kat, hedef küçültüp bir antrenör olarak spor kariyerine devam etmeyi bile düşünmektedir ama ne yazık ki travması o hedefine de engel olacak büyüklüktedir.

Spor hayatı böyle bir kaotik ortamın içerisindeyken evde de işler pek yolunda gitmemektedir Kat için. Evde hem annesi hem de kız kardeşiyle bir takım sorunlar yaşamaktadır. Sporu bırakıp erkek arkadaşının peşinden Londra’ya taşınmayı düşünmeye başladığı bir süreçten geçen Kat’e hiç beklemediği bir teklif sunulur. Bugüne kadar hep teklerde yarışan Kat’in bundan sonraki süreçte çiftlerde yarışmaya başlaması mümkün olacak mıdır? Kat’in yaptığı spora karşı duyduğu tutku, pek haz etmediği zengin ve kibirli bir gençle partner olmak istemeyişine baskın gelecek midir?

*Kat rolünde Skins dizisi ve The Maze Runner film serisinden yakinen tanıdığımız Kaya Scodelario‘yu izleme fırsatı yakalıyoruz.

*Kat’in vakti zamanında bu sporla ilgilenmiş annesi Carol rolünde Mad Men ve The Last Man on Earth dizilerinden tanıdığımız January Jones karşımıza çıkıyor. Bipolar hastası ve hap kullanmadığı zamanlarda kendini kaybediyor. Vakti zamanında Kat’e hamile kalınca spordan kopmak zorunda kalmış. Sonrasında ise spora olan tutkusunu önce Kat’e sonra da Serena’ya yansıtmış.

*Kat’in hali hazırda bu sporla ilgilenen küçük kız kardeşi Serena rolünde The Unsettling dizisi ve The Hunger Games film serisinden hatırlanabilecek Willow Shields‘i izliyoruz.

*Kat’e partner olması için teklif götürülen kibirli, hovarda, zengin çocuğu Justin Davis karakterini Evan Roderick canlandırıyor.

*Justin’in babası James rolünde GCB, Scoundrels ve JAG gibi dizilerden tanıdığımız David James Elliott karşımıza çıkıyor. Kara’nın aynı zamanda James’in mekanında garsonluk yaptığını da belirtmeden geçmeyelim.

*James’in 2. eşi Mandy rolünde Marry Me, Mad Love ve 7th Heaven gibi dizilerden anımsanabilecek Sarah Wright‘ı izleme şansı elde ediyoruz.

*James’in özel antrenörü Dasha rolünde The Americans dizisinden anımsanabilecek Svetlana Efremova karşımıza çıkıyor.

*Serena’nın özel antrenörü Mitch rolünde Reign ve Girlfriends’ Guide to Divorce dizilerinden anımsanabilecek Will Kemp‘i izliyoruz.

*Kat’in aynı sporla ilgilenen ve şu sıralar bir sakatlık problemiyle mücadele eden arkadaşı Jenn karakterine Amanda Zhou hayat veriyor.

*Kat’ten çok hoşlanan garson arkadaşı Marcus rolünde Mitchell Edwards‘ı izliyoruz.

*Kadroda ayrıca Charlie Hewson, Johnny Weir ve Kaitlyn Leeb gibi isimler yer alıyor.

Dizinin henüz ilk 2 bölümünü izlemiş bulunmaktayım. Önceki projelerinden de sempati duyduğum Kaya Scodelario’nun diziyi iyi taşıdığını ve karşımızda izlenesi bir dizi olduğunu düşünüyorum. Müzik kullanımları yeterince başarılı, atmosfer de iyi yansıtılmakta. Yapılan sporun handikaplarına dikkat çekme konusunda gayet başarılı olduklarını söyleyebilirim ilk 2 bölüm itibarıyla. Idaho’nun karlı kışı insanın içini dondurmuyor değil bu arada diziyi izlerken.

Göze hoş gelen alternatif bir spor dalı, cazip bir oyuncu kadrosu ve fena olmayan bir hikaye. Dizinin oyuncu kadrosuna veya buz patenine bir ilginiz varsa bir şans verebilirsiniz kesinlikle diziye. İzlemeye niyeti olanlara iyi seyirler dilerim.

Bu da dizinin fragmanı:

Not: Diziyle ilgili daha önce burada yorum yapılıyordu.