The Leftovers ve Fosse/Verdon gibi dizilerden ve Once Upon a Time in Hollywood filminden yakından tanıdığımız Margaret Qualley, Margot Robbie’nin yapım şirketi LuckyChap Entertainment, John Wells Productions ve Warner Bros. Television yapımı Maid isimli drama-komedi karışımı dizinin başrol oyuncusu oldu.

Senaryosunu Molly Smith Metzler’in (Shameless, Casual) yazacağı Maid, Stephanie Land‘in 2019’da çıkan Maid: Hard Work, Low Pay, and a Mother’s Will to Survive adlı The New York Times çok satanlar listesinde 3. sırada yer alan anı kitabından esinlendi.

Maid, zar zor da olsa geçimini sağlamak üzere hizmetçilik yapmaya başlayan Alex adlı bekar bir annenin yoksulluk, evsizlik ve bürokrasiye karşı verdiği mücadeleyi anlatacak. Öncelikle Alex’in bakış açısıyla anlatılacak olan Maid, Amerika’daki yoksulluğun güzel, canlı, gerçekçi ve ilham verici bir keşfi olarak tanımlanabilir.

Molly Smith Metzler, yazarlık dışında dizinin yönetici ve yürütücü yapımcısı olacak. Kitabın yazarı Stephanie Land, John Wells Productions’dan Erin Jontow, LuckyChap Entertainment’tan Margot Robbie, Tom Ackerley ve Brett Hedblom, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak