ITV’nin Ocak ayında onay verdiği 5 bölümlük polis gözetleme gerilim draması Viewpoint’in oyuncu kadrosu açıklandı. Noel Clarke, Fleabag’in yönetmeni Harry Bradbeer’in bir fikrine dayanan dramanın başrol oyuncusu oldu.

Alexandra Roach (Sandition, Black Mirror), Amy Wren (Tutankhamun, The Last Kingdom), Fehinti Balogun (January 22nd), Catherine Tyldesley (Scarborough), Bronagh Waugh (The Fall), Sarah Niles (Catastrophe), Shannon Murray (Get Even), Phil Davis (Poldark) Ian Puleston-Davies (Pennyworth), Dominic Allburn (Between Two Worlds), Marcus Garvey (Last Tango In Halifax), Carlyss Peer (The Feed) ve Erin Shanagher (The Bay), dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Ed Whitmore (The Walking Dead, Safe House, Man Hunt) ve Emmy ödüllü Harry Bradbeer’in (Killing Eve, No Offence) ortak yaratıcısı oldukları, Alfred Hitchcock‘un Rear Window ve Alman Soğuk Savaş gerilimi The Lives of Others gibi filmlerden ilham aldığı söylenen dizinin,  insanı cezbeden samimi hissi ile çağdaş, karakter odaklı bir gizem olduğu belirtiliyor.

Viewpoint, sıkı sıkıya bağlı bir Manchester topluluğuna yönelik gergin bir polis gözetleme soruşturmasını takip ediyor ve başkalarının hayatlarını gerçek nesnellik ve sıfır etkiyle gözlemlemenin mümkün olup olmadığını araştırıyor. Gözetleme dedektifi DC Martin King (Noel Clarke), gözlem noktasını bekar bir anne ve gizli röntgenci Zoe Sterling’in (Alexandra Roach) evine kurar. Zoe’nin pencereleri Westbury Meydanı’nın panoramik manzarasına hakimdir ve daha da önemlisi kayıp ilkokul öğretmeni Gemma Hillman’ın (Amy Wren) dairesinin içini doğrudan görebilmektedir. Gemma’nın evini paylaştığı erkek arkadaşı Greg Sullivan (Fehinti Balogun), olayın bir numaralı şüphelisidir.

Tiger Aspect Productions, Unstoppable Film and Television işbirliği ile ITV için prodüksiyonu yapıyor. Tiger Aspect’ten Lucy Bedford, dizinin yönetici yapımcısı.

Clare Shepherd (The A Word), dizinin yapımcısı. Ashley Way (Mars), dizinin yönetmeni.

Lucy Bedford, “Harry ve Ed, dikkatleri gözlenenden çok gözlemciye çeviren ilgi çekici, gergin, klostrofobik bir gerilim yarattılar. İnanılmaz yetenekli Noel Clarke ve Alexandra Roach’ın başrollerinde, prodüksiyona geri döneceğimiz için çok heyecanlıyız” demiş.

Dizinin çekimlerine Manchester’da başlandı. Viewpoint, Birleşik Krallık’taki tüm prodüksiyonun koronavirüs salgını nedeniyle kilitlenmesinden bu yana çekime başlayan ilk ITV dizisi.

Tam bu sırada Messi de Manchester City ile görüşmelere başlamış :thinking:

Kaynak