Army Wives Amerika’da bir askeri üste yaşayan 4 kadın ve 1 erkeğin hikayesini anlatıyor. Yapımcılığı Grey’s Anatomy‘nin yapımcısı Mark Gordon ve ABC tarafından üstlenilirken Lifetime tarafından yayınlanıyor. 3 Haziran’da ilk bölümüyle ekrana gelecek.

Kadroda çeşitli dizilerden tanıdığımız Sterling K. Brown (Alias, Supernatural, Boston Legal, Without a Trace) ve son zamanlarda oyunculuğundan çok alkol problemiyle gündeme gelen CSI:Miami, NYPD Blue ve OC yıldızı Kim Delaney bulunmakta. Dizi karakterlerimize bir göz atarsak:

  • Pamela Moran(Brigid Brannagh) eski bir polis memuru, işi gücü bırakıp evde oturmaya karar vermiş ama sonradan öğreniyormuşuz ki taşıyıcı anne olarak para kazanıyormuş.
  • Denise Sherwood (Catherine Bell) mükemmel eş ve mükemmel anne imajını korumaya çalışıyor, ama kocası Irak’ta iken ve burada agresif ve kimi zaman şiddete başvuran oğluyla iken oldukça zorlanıyor.
  • Claudia Joy Holden (Kim Delaney) diğerlerinin rehberi ve lideri ama geçmişinden gelen bir sır peşini bırakmıyor.
  • Roxy LeBlanc (Sally Pressman) dört gün içinde tanıştığı adamla evlenmiş çiçeği burnunda “army wife”.
  • Roland Burton (Sterling K. Brown) ise 2 yıldır Afganistan’da bulunan karısıyla tekrar bir arada yaşamayı öğrenen psikiyatr.