Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight’ın BBC One için hazırladığı yeni büyük draması SAS: Rogue Heroes’un oyuncu kadrosu açıklandı.

Ben Macintyre’ın aynı adlı çok satan kitabına dayanan SAS: Rogue Heroes, dünyanın en büyük Özel Kuvvetler birimi olan SAS’ın, II. Dünya Savaşı’nın en karanlık günlerinde olağanüstü koşullar altında nasıl kurulduğunun dramatize edilmiş bir anlatımı olacak.

Connor Swindells (Sex Education), David Stirling; Jack O’Connell (Skins, The North Water), Paddy Mayne; Alfie Allen (Game Of Thrones), Jock Lewes; Sofia Boutella (Modern Love, Atomic Blonde), Eve; Dominic West (The Wire), Albay Wrangel Clarke‘ı canlandıracak.

Dizinin kadrosunda ayrıca Amir El-Masry (Industry), Theo Barklem-Biggs (Carnival Row), Corin Silva (The Bay), Jacob Ifan (Cuffs), Dónal Finn (Cursed), Jacob McCarthy (The Last Summer, A.P. Bio), Michael Schaeffer (Chernobyl, The Salisbury Poisonings) ve Miles Jupp (The Great, The Durrells) yer alacak.

Kahire, 1941. Eksantrik genç subay David Stirling, bir eğitim tatbikatının ters gitmesinden sonra hastaneye kaldırıldı. Geleneksel komando birliklerinin işe yaramadığına ikna olmuş bir şekilde, modern savaşın tüm kabul görmüş kurallarına ters düşen radikal bir plan yaratır. Düşman hatlarının gerisinde kargaşa yaratacak küçük bir gizli birim için en sert, en cesur ve en parlak askerleri görevlendirmek amacıyla izin almak için savaşır. Askerden çok asilere benzeyen Stirling’in ekibi, şaşırtıcı derecede cesur ve kahramanlıkları kadar karmaşık, kusurlu ve pervasızdırlar.

Dizi, Kudos tarafından BBC One için yapılıyor. Çekimleri şu anda devam eden 6 bölümlük dizinin yönetmenliğini Tom Shankland (The Serpent) üstleniyor.

Steven Knight, “Bu olağanüstü hikayeyi anlatmak için yeni nesil İngiliz ve uluslararası yeteneklerin en iyilerini bir araya getirmekten gerçekten heyecan duyuyorum. Tasvir edilen ve böylesine olağanüstü şeyler yapan insanlar 20’li yaşlarında gençlerdi ve aynı yaştaki insanları seçmek için bilinçli bir karar verdik. Bu projeye macera ruhuyla giriyor ve genç ve yetenekli oyuncularımızın bu tarihin hakkını vereceğine inanıyoruz” demiş.

Connor Swindells, “Bu diziye böylesine yetenekli bir grupla katılmaktan büyük onur duyuyorum. Böylesine ilginç bir adamı canlandırmak inanılmaz derecede heyecan verici ve bunu yapabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Harika bir yolculuk olacak” demiş.

Jack O’Connell, “Steven Knight’ın cesur ve ihtiraslı yeni projesi üzerinde parlak bir yönetmen ve diğer oyuncularla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyorum. Efsane Paddy Mayne’i canlandırmak bir onurdur. Bu hikayeyi anlatmanın zorluğuna kapılmak için sabırsızlanıyorum” demiş.

Kudos’tan Karen Wilson, Martin Haines ve Emma Kingsman-Lloyd ve BBC’den Tommy Bulfin dizinin yönetici yapımcıları. Stephen Smallwood, dizinin yapımcısı.

Kaynak