Troy: The Fall of a City: Truva’nın düşüşü ve bir ailenin çöküşünü anlatan bir hikaye. Kuşatmanın göbeğindeki Truva ailesinin bakış açısından, Truva destanının kökenlerine gidilecek. Paris’in kararları, Helen’e duyduğu tutku, onunla kaçması, daha doğumundan önce ortaya çıkan ve onu kuşatan o kötü kehanet ve savaş. Bildiğimiz hikayeyi David Farr‘ın kaleminden ve BBC kalitesi ile bir kez daha izleyeceğiz.

The Cormoran Strike MysteriesJ. K. Rowling ‘in Robert Galbraith mahlasıyla yazdığı Cormoran Strike serisinden uyarlanarak yapılacak. Sarah Phelps (The Casual Vacancy), The Cuckoo’s Calling‘i, Ben Richards (The Tunnel, Fortitude), The Silkworm’u uyarlayacak. Afganistan savaşında bir bacağını kaybeden eski asker yeni özel dedektif Cormoran Strike ile onun kadın asistanı Robin Venetia Ellacott’ın şok edici suçları araştırması üzerine bir dizi izleyeceğiz. Julian Farino (Entourage, The Office) dizinin yönetmenliğini yapacak. Bu arada serinin 3. kitabı Career of Evil, Ekim’de geliyor.

The Last PostThe Village‘ın yapımcısı ve yazarı Peter Moffat‘ın elinden çıkacak olan dizide, 1965 yılında, Yemen’in kıyı şehri Aden’de, terörist isyan ile savaşan İngiliz askeri birliklerinin hikayesi anlatılıyor. Hikaye Peter Moffat’ın çocukluk anılarına dayanıyor. Kraliyet Askeri Polisinde bir subay olan babasının hayatı, annesinin o ortamda beklentileri karşılamak üzerine verdiği mücadele vs vs

Rush of Blood: Florida’da tatilde tanışan ve hızla arkadaş olan üç çiftin hikayesi 3 bölümde anlatılacak. Amerika’da, bu üç çiftin tatilinin son gününde başka bir tatilcinin genç kızı öldürülür. Bizim çiftler birlikte ülkelerine geri döner ve irtibatı koparmazlar. Genç kızın ölümünden içlerinden birinin sorumlu olduğunun fark edilmesi ile olaylar gelişir.

Kaynak