12250547-high_res-rillington-placejpgBBC One’dan gelip Kasım programına sonradan giren bir mini dizi var. Şurada ilk haberini yapmış olsak da Kasım’da TV Ekranı yazımızda yer veremediğimiz için şimdi kısaca bahsedelim dedik.

Gerçek olaylara dayanan bir seri katil hikayesini anlatan dizi, 1’er saatlik 3 bölümden oluşacak ve 29 Kasım’da başlayacak.

1940’ların başından başlayıp 50’li yıllarda devam eden, tüm İngiltere’yi şok eden ve halkın büyük değişimlerine yol açan, kötü şöhretli bir süreci işleyecek.

Nam salmış katil John Christie, karısı Ethel ve komşuları Timothy Evans’ın gerçek hikayesi konu alınıyor. 3 bölümün her birinde bir karakterin bakış açısıyla olayları izleyeceğiz. Ethel dahil sekiz kadını aynı apartman dairesinde öldüren John Christie’nin gerçek hikayesine, adaletin yanlışlıklarla ve başarısızlıklarla dolu işleyiş sürecine tanık olacağız.

Christie ve gittikçe ondan soğuyan karısı Ethel, 9 yıllık ayrılığın ardından tekrar bir araya gelirler ve 10 Rillington Place dairesine taşınırlar. Savaşın ortaya çıktığı zaman ilişkilerindeki çatlaklar iyileşmeye başlamıştır ama bir takım yeni yalanlarla birlikte güzel görünen evliliklerinde kuşkular ve şiddet tekrar baş göstermeye başlar.

5rillingtonplace0109c

Oyuncu kadrosunun tamamı şurada.

Diziyi, And Then There Were None’ın yönetmeni Craig Viveiros yönetecek, Ed Whitmore (He Kills Coppers) ve Tracey Malone kaleme alacak.

Fragman