BBC One’ın Requiem adlı 6 bölümlük doğaüstü gerilim dizisi 2 Şubat’ta ekranlara geliyor. Dizinin uluslararası yayın hakkı Netflix’te.

23 yaşındaki yetenekli ve hırslı çellist Matilda Gray’in, New York’ta bir konser turuna çıkmak üzereyken annesinin açıklanamaz ve beklenmedik intiharı sonrası dünyası altüst olur. Büyük bir keder içerisine giren Matilda, annesinin eşyalarını ayırırken, yatağında gazete küpürleri ile dolu bir kutu bulur. Gazetede 1994’te küçük bir Galler köyünde iz bırakmadan kaybolan Carys Howell isimli bir ufak bir kız çocuğu hakkında haberler vardır. Matilda, bu kayıp çocuk ile annesinin intiharı arasında bir bağ olup olmadığını öğrenmek amacıyla, kendisine delice aşık olan müzisyen arkadaşı Hal ile birlikte Penllynith’e doğru yola çıkarlar.

Lydia Wilson (Ripper StreetStar Trek BeyondAbout Time), Joel Fry (Plebs,Game of ThronesYou, Me and the Apocalypse),  Brendan Coyle (Downton Abbey), Tara Fitzgerald (StrikeGame of Thrones), dizinin başrol oyuncuları olarak karşımıza çıkacaklar. Kris Mrska‘nın kaleminden çıkan dizinin yönetmenliğini Mahalia Belo yapıyor. 

Kaynak