Netflix, The Killing’in yaratıcısı Søren Sveistrup’ın 2018 yılında yayınlanan, 28 dile çevrilen ve 50 ülkede yayınlanan aynı adlı ilk romanından uyarlanacak polisiye gerilim dizisine onay verdi. Bu Netflix’in The Rain’den sonraki 2. Danimarka dizisi olacak.

Mikkel Boe Følsgaard, Danica Curcic

6 bölümlük dizinin başrol oyuncuları Danica Curcic (The Mist, Equinox) ve The Rain izleyenlerin yakından tanıdığı Mikkel Boe Følsgaard. Iben Dorner (Borgen), David Dencik (Chernobyl, Quicksand), Lars Ranthe, Esben Dalgaard Andersen, Morten Brovn Jørgensen, Thomas Hwan, Signe Egholm Olsen, Jens Jørgen Spottag, Camilla Lau, Peder Thomas Pedersen, Marie-Lydie Melono Nokouda ve Anders Hove, oyuncu kadrosunda yer alan isimler.

The Chestnut Man (Kastanjemanden), polisin rüzgarlı bir Ekim sabahı korkunç bir keşif yaptığı Kopenhag’ın sakin bir banliyösünde geçiyor. Genç bir kadın bir oyun parkında vahşice öldürülmüş halde bulunur ve bir eli kayıptır. Kadının üzerinde kestaneden yapılmış küçük bir adam asılıdır. Hırslı genç dedektif Naia Thulin (Danica Curcic), yeni ortağı Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard) ile birlikte davaya atanır. Kısa süre sonra, kestane adamın üzerinde, bir yıl önce kaybolan ve öldüğü sanılan Sosyal Hizmetler Bakanı Rosa Hartung’un (Iben Dorner) kızına bağlayan gizemli bir kanıt parçası keşfederler.

Sveistrup, “Netflix kitabıma güçlü, samimi bir ilgi gösterdi ve anlaşmadan dolayı heyecanlıyım. Netflix’in bunun için mükemmel bir yer olacağından eminim” demiş.

Dizinin yapımcılığını, Netflix’in Norveç dizisi Ragnarok ve Borgen’in yeni sezonunun da arkasındaki SAM Productions yapacak. Kitabın yazarı Søren Sveistrup, Dorte Høgh, David Sandreuter ve dizinin yönetmenliğini de üstlenen Mikkel Serup, dizinin yaratıcıları.

Kaynak