Netflix İspanya’dan, Agustín Martínez ve Elit’in yaratıcılarından Carlos Montero tarafından yaratılan Feria adlı bir fantastik gerilim dizisi geliyor.

1990’ların ortalarında, Endülüs dağlarında yaşayanların göründükleri kadar masum olmadığı küçük beyaz bir köyde geçen 8 bölümlük dizinin başrollerinde Goya Onur Ödüllü Marta Nieto, Ana Tomeno ve Carla Campra ile birlikte, Ángela Cremonte (Cable Girls), Patricia López, Isak Férriz ve Ernest Villegas yer alıyor.

Ya iki genç kız kardeş ebeveynlerinin canavar olduğunu keşfederlerse ne olur? Eva (Ana Tomeno) ve Sofia (Carla Campra), ortadan kaybolmadan önce geride 23 kurban bırakan ebeveynlerinin işlediği korkunç suçla yüzleşmek zorunda kalacaklar. Bu kızlar onlardan nefret eden ve kurbanlar için adalet ve intikam isteyen bir kasabada nasıl hayatta kalacaklar? Kızlar annelerini ve babalarını hiç mi tanımıyorlardı, yoksa ebeveynlerinin cinayetlere karışmasının bir nedeni mi vardı? Eva ve Sofia, fantastik bir evrenin gizli olduğunu keşfettikleri Feria kasabasında gerçeği ararken kendi başlarına nasıl hayatta kalabileceklerini bulmadırlar.

Agustín Martínez ve Carlos Montero, Feria’yı şöyle tanımladı: “17 yaşındasın, 90’larda Endülüs’te yaşıyorsun ve bir gün kız kardeşin ve sen, ebeveynlerinin 20’den fazla kişiyi öldürmekle suçlandığını keşfediyorsun. Ortadan kayboldular ve bizi adalet ve intikam isteyen koca bir kasaba ile karşı karşıya bıraktılar. Böylece bir mezhebin, grunge müziğin, bazı fantastik yaratıkların, Endülüs’ün güneşinin ve labirente benzeyen bir madenin olduğu bu hikaye başlıyor. Bunların hepsi ve daha fazlası Feria. Netflix gibi onu üretmeye cesaret edecek bir platforma ihtiyaç duyan iddialı bir konsept.”

Filmax yapımı olan dizinin yönetmenliğini Jorge Dorado (The Ministry of Time) ve Carles Torrens (Locked Up) üstleniyor.

Çekimlerine geçtiğimiz Salı günü başlanan dizi, 2021’de ekranlarda olacak.

Kaynak