Konusu: Savaş sonrası gelişmekte olan Soğuk Savaşın arka planı ile birlikte, İngiliz ulusal güvenliği için ileri teknolojinin mümkün olan en kısa sürede silahlı kuvvetlere uygun hale getirilmesi önemlidir. Bu nedenle İngiliz İstihbarat Subayı Yüzbaşı Callum Ferguson’ın, ordu tarafından yakalanan Alman bilim adamı Dieter’ı, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri için acilen jet motoru geliştirmeye, alışılagelmişin dışında yöntemler kullanarak ikna etmeye çalışması, sonrasında iki adam arasında gelişen dostluk üzerine 6 bölümlük bir drama izleyeceğiz.

Stephen Poliakoff‘un (Dancing on the Edge), yaratıcısı, yazarı ve yönetmeni olduğu dizide, Jim Sturgess (One Day), Yüzbaşı Callum Ferguson, August Diehl (Inglourious Basterds), Alman bilim adamı Dieter, Freddie Highmore (Bates Motel), Yüzbaşı Ferguson’ın kardeşi Victor karakterini canlandıracak.

Charlotte Riley (Peaky Blinders, Jonathan Strange & Mr Norrell), Phoebe Fox (Woman in Black 2, Life in Squares), Robert Glenister (Hustle, Spooks), Alfie Allen (Game Of Thrones), Charity Wakefield (Wolf Hall), Angela Bassett (American Horror Story), Lindsay Duncan (The Honourable Woman) ve Alfred Molina (Show Me a Hero), dizinin yardımcı oyuncuları.

Amerikan kanalı Starz, dizinin yardımcı yapımcısı.

2015 yaz aylarında Liverpool‘da çekimine başlanan dizi, 2016 yılında ekranlarda olacak.

Kaynak