Oscar ödülü oyuncu Helen Hunt, Peter Bowker‘ın (The A Word) yaratıcısı olduğu II. Dünya Savaşı draması World on Fire adlı dizinin başrolüne geldi.

BBC One’da yayınlanacak olan 7 bölümlük dizi, 1939’un Eylül ayında Polonya’nın Alman işgali ile 1940’ın Ekim ayında sona eren Britanya Savaşı arasındaki 1 yıllık zaman diliminde geçecek. Varşova’da genç bir çevirmen, Manchester’da bir fabrika işçisi, bir savaş muhabiri, Berlin’den bir aile gibi; Britanya, Polonya, Fransa, Almanya ve ABD’den gelen sıradan insanların gözünden savaşın yaptığı etkiyi izleyeceğiz.

Helen Hunt dışında, Phantom Thread ile Oscar adaylığı Lesley Manville (Mum, Phantom Thread), Jonah Hauer-King (Little Women, Howard’s End), Julia Brown (The Last Kingdom, Shetland), Zofia Wichlacz (1983), Brian J. Smith (Sense8), Parker Sawyers (Deep State), Tomasz Kot (Gods, Cold War), Bruno Alexander (Eden, Der Verlorene Bruder), Johannes Zeiler (Faust, Codename Holec) ve Eugénie Derouand (Genius, Beatrice), dizinin kadrosunda yer alan isimler olacak.

Zofia Wichlacz, Tomasz Kot

Brian J. Smith

Lesley Manville, Jonah Hauer-King

Dizinin çekimlerine bu hafta Prag’da başlanacak. Diğer çekimler Manchester, Londra, Paris ve Berlin’de yapılacak.

Kaynak