BBC2 eteğindekileri döker de BBC1 geri kalır mı?Olimpiyatlar nedeniyle dizi yayınları sekteye uğrayan BBC, önümüzdeki günlerde yayınlayacağı dramaları için reklam kampanyalarına devam ediyor.Bu kez sıra BBC1‘de. Kanal, yazının devamında bulacağınız 1:36 dakikalık videoda 6 yeni dizisinden görüntüler paylaşmış. Biz bu kadarla da kalmıyoruz. Bu dizilerle ilgili daha fazla bilgiyi ve videoyu da yazının devamında paylaşıyoruz. Üstelik, Doctor Who ile Merlin‘in yeni sezon fragmanlarını da es geçmeden! ;)

 


Good Cop

* Good Cop

Daha önce şu bildiride ele alınan bu polisiye 4 bölüm sürecek.En yakın arkadaşının öldürülmesinden sonra tüm hayatını ve inandıklarını gözden geçirmeye başlayan Liverpool’lu bir polisin yaşadıklarına odaklanacak.Başrolde Warren Brown‘ı izleyeceğiz.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


The Secret of Crickley Hall

* The Secret of Crickley Hall

Oğulları kaybolduktan sonra Crickley Malikanesi’ne taşınan bir ailenin, kısa zamanda, taşındıkları binanın perili olduğunu anlamaları ve ardından gelişen gerilim içerikli olayları ele alıyor.James Herbert’in aynı isimli çok satan kitabının uyarlaması olan bu perili ev hikayesinde, Suranne Jones‘u (Scott & Bailey) başrolde izleyeceğiz. Kendisine Tom Ellis, Douglas Henshall, David Warner, Sarah Smart, Iain De Caestecker, Maisie Williams ve Donald Sumpter eşlik edecek.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


Hunted

* Hunted

BBC ile Cinemax ortak yapımı olan dizinin ilk sezonu Cinemax’ta 26 Ekim’de yayına girecek ve 8 bölüm sürecek.Melissa George‘un başrolünü üstlendiği Hunted bir casusluk dizisi. Yaratıcısı ise The X-Files‘ın yapımcıları arasında yer alan ve baş senaristi olan Frank Spotnitz.Dizide, ana karakterimiz Samantha, Byzantium isimli özel bir istihbarat örgütüne çalışmakta. Kahramanımız, kendi hayatına kastedilen bir suikast girişiminden sonra bunun, kendi örgütünden birilerinin işi olduğundan şüpheleniyor. İşe döndükten sonra gizli kimliği olarak çocuk bakıcılığı yapmaya başlayan Samantha, bir yandan kendisini kimin öldürmek istediğini, bir yandan da kime güvenip kime güvenemeyeceğini kestirememekte.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


Shetland

* Shetland

Ann Cleeves’in ödüllü kitap serisinden televizyona uyarlanan 2 bölümlük bir polisiye. İskoçya’nın Sheland Adaları‘nda geçiyor. Dizide, Douglas Henshall‘u başrolde izleyeceğiz.Dedektif Jimmy Perez (Henshall), uzun bir aradan sonra memleketine dönmüş bir Shetland’lı. Yaşlı bir kadının kazayla vurulması ve bir yerde bulunan insan kalıntıları davaları Dedektif Perez’in dikkatini çekiyor. O ve ekibi bunlara eğilirken, bir kan davasının ortasına düşüveriyorlar.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


Accused‘un 2. sezon kadrosu (soldan sağa) : Stephen Graham, Robert Sheehan, Anna Maxwell Martin, Sean Bean, Anne Marie Duff, John Bishop, Sheridan Smith

* Accused (2. sezon)

Daha önce şu yazıda bahsi geçen dizinin, 2. sezonu 14 Ağustos’ta başlayacak ve 4 bölüm sürecek.

Accused : 2. sezon / 1. bölüm
İlk bölümünde Sean Bean ile Stephen Graham‘ı başrolde izleyeceğiz. Sean Bean’in canlandıracağı Simon Gaskell karakterinin çoklu kişilik bozukluğu var ve ikinci kişiliği Tracie Tremarco isimli bir travesti.

 

 

 

Accused : 2. sezon / 2. bölüm
2. bölümünde Anne Marie Duff ile Olivia Colman başrolleri paylaşacak. Her ikisi deoğullarının ve toplumun iyiliği için doğru olanı yapmaya çalışan iki anneyi canlandıracaklar.

 

 

 

Accused : 2. sezon / 3. bölüm
3. bölümünde John Bishop, Robert Sheehan, Sheridan Smith ve Josh Bolt‘u göreceğiz.Robert Sheehan, hasta annesinin ölümüyle ilgili olarak bakıcı hemşiresinden şüphelenen bir genç olan Stephen, Bishop ise onun babası Peter rolünde.

 

Accused : 2. sezon / 4. bölüm
4. bölümünde Anna Maxwell Martin‘i başrolde izlerken, John Bishop ile Robert Sheehan bu bölümde de yer alacaklar.Evli ve 3 çocuk annesi Tina Dakin, gardiyan olarak çalıştığı bir ıslahevine yeni gelen mahkumla ilgili kafası karışan bir kadın.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


Ripper Street

* Ripper Street

8 bölümlük bu dizi, Matthew Macfadyen (MI-5, Pride and Prejudice), Jerome Flynn (Game of Thrones), Adam Rothenberg (Alcatraz), Myanna Buring (The Twilight Saga, White Heat, Blackout) ve David Dawson‘ı (Luther, Secret Diary of a Call Girl) kadrosunda toplayan bir dizi.1889’da geçen bu suç ve aksiyon dizisinde olaylar, kötülükleriyle ünlü “H Tümeni”nin (“cehennemden çıkma polis teşkilatı” olarak da anılıyorlar) etrafında gelişiyor. Kahramanlarımız, Doğu Londra’nın kaotik sokaklarını düzene sokmaya çalışıyorlar.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–


The Paradise

* The Paradise

Bu dizi üstteki tanıtım flminde yok ama BBC’nin bu aralar yayınladığı ve aşağıda yer alan fragmanı ile dikkatimizi çekti.8 bölüm sürecek olan bu dönem dizisi, 1870’te açılan ilk büyük alışveriş merkezinin hikayesinin arka planında bir aşk macerasını ele alacak. Fransız yazar Émile Zola’nın sevilen kitabı Kadınların Cenneti‘nin televizyon uyarlaması.Sarah Lancashire (Lark Rise To Candleford, Five Daughters), David Hayman (Trial And Retribution), Elaine Cassidy (Harper’s Island, Fingersmith), Matthew McNulty (The Syndicate, Misfits), Joanna Vanderham (The Runaway, Dancing on the Edge) ve Emun Elliott (Lip Service, Game Of Thrones) kadrodaki isimler.

–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–__–

 

BBC1, aynı zamanda tüm dramaları için tanıtım filmlerini Olimpiyat yayını sırasında yayınlıyor ve öyle ki bunları hangi günlerde yayınlayacağının da takvimini de önceden belirlemiş durumda.

29 Temmuz – Hunted (1. sezon tanıtım filmi)

30 Temmuz – Good Cop (1. sezon tanıtım filmi)

31 Temmuz – Accused (2. sezon tanıtım filmi)

1 Ağustos – The Secret of Crickley Hall (1. sezon tanıtım filmi)

2 Ağustos – Doctor Who (7. sezon tanıtım filmi)

3 Ağustos – Merlin (5. sezon tanıtım filmi)

4 Ağustos – The Paradise (1. sezon tanıtım filmi)

6-11 Ağustos – Üstteki tanıtımların tekrarı

12 Ağustos – Ripper Street (1. sezon tanıtım filmi)

Madem öyle biz de şu ana kadar çıkan diğer videoları da altta paylaşalım.

Doctor Who (7. sezon)

Merlin (5. sezon)