BBC1 ve BBC2‘nin sonbahar ve kış aylarında bizimle buluşturacağı yeni dizileri paylaştık madem, bir başka popüler İngiliz kanalı olan ITV’ye de göz atalım. Bu dönem tanıştığımız ve tanışacağımız yeni dizileri (Mrs Biggs, The Bletchley Circle, Homefront, The Last Weekend, Leaving, A Mother’s Son, The Scapegoat, Mr Selfridge, Switch) ile devam eden 2 dizisi olan Monroe ve Downton Abbey’den görüntüler içeren 2 dakikalık tanıtım filmini de bildirimize eklemeyi ihmal etmeyelim.

ITV’nin şuradaki basın bülteninde dile gelen ve üstteki videoda görüntüleri bulunan bu dizileri, biraz daha ayrıntılı inceleyelim :

 

— o —

Mrs Biggs

Mrs Biggs – 5 Eylül 2012 Başlangıç tarihi henüz belli değil.
Sheridan Smith‘i başrolde Charmian Biggs , Daniel Mays‘i de Ronnie Biggs olarak izleyeceğimiz dizinin ilk sezonu 5 bölüm sürecek.
Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan dizide, Bayan Biggs’in ağzından dinleyeceğiz olan biteni. Eşi Ron’un 1963’te İngiltere’de gerçekleşen meşhur Büyük Tren Soygunu‘na karışmadan önceki ve sonraki ilişkilerini, yaşadıklarını izleyeceğiz.

 

— o —

The Bletchley Circle

The Bletchley Circle – 6 Eylül 2012
Anna Maxwell Martin, Rachael Stirling, Sophie Rundle ve Julie Graham‘ın başrolünde olduğu, ilk sezonu 3 bölümden oluşan bir gerilim dizisi.
2. Dünya Savaşı sırasında Bletchley Park‘ta çalışan, her birinin kendine has kabiliyetleri olan 4 zeki kadına odaklanan bir dizi. Dizide, hanımlarımız, bir katilin izlerini takip etmek amacıyla savaştan sonra bir araya geliyorlar.

 

— o —

Homefront

Homefront – 27 Eylül 2012
Claire Skinner, Clare Higgins, Nicola Stephenson ve Antonia Thomas‘ın başrolleri paylaştığı dizide hanımlarımız ordu mensuplarının eşlerini, sevgililerini canlandırıyor.
Erkekleri Afganistan’da çarpışırken, bu kadınlar da vatanlarında çarpışmaktalar.

 

— o —

The Last Weekend

The Last Weekend – 19 Ağustos 2012
Rupert Penry-Jones ve Shaun Evans‘ı başrollerde izlediğimiz bu gerilim dizisi, Blake Morrison’ın çok satanlar listesine giren kitabının televizyona uyarlaması. Sürekli çekişen iki arkadaşın, bu yarışır hallerinin bir haftasonunda çığrından çıkması üzerine işler karışıyor.

 

— o —

Leaving

Leaving – 10 Eylül 2012
Bu 3 bölümlük dramada Helen McCrory ile Callum Turner‘ı başrolde izliyoruz. Kendinden çok genç bir adama aşık olan bir kadın ve bu ilişkinin ikisinin aileleri ve iş hayatlarını nasıl etkilediğine eğilecek.

 

— o —

A Mother’s Son

A Mother’s Son – 3 Eylül 2012
Hermione Norris, Martin Clunes, Paul McGann ve Alexander Arnold‘ın başrollerini paylaştığı 2 bölümlük bir mini dizi. Oğlunun, okul arkadaşlarından birini öldürdüğünden şüphelenen anneyi ele alıyor. Acaba şüphelerinde haklı mı?

 

— o —

The Scapegoat

The Scapegoat – 9 Eylül 2012
Daphne Du Maurier’in klasik romanının televizyon uyarlaması. Başrollerde Matthew Rhys, Sheridan Smith, Eileen Atkins, Jodhi May ve Andrew Scott‘ı başrollerde izleyeceğiz.
Dizi, iki apayrı adamın hikayesini anlatmakta : John Standing ve Johnny Spence
İkisinin de görünüşü birbirlerinin tıpatıp aynı. Hayatlarının bir döneminde şans eseri karşılaşıyorlar. Alkolle bezenmiş bir gecenin ardından John, kendini diğer adamın hayatının içine çekilmiş buluyor.

 

— o —

Mr Selfridge

Mr Selfridge – Başlangıç tarihi henüz belli değil.
Yıldız geçidini anımsatan kadrosunda Jeremy Piven, Katherine Kelly, Frances O’Connor, Zoe Tapper, Gregory Fitoussi, Amanda Abbington, Samuel West ve Aisling Loftus var. Bol ödüllü yazar Andrew Davies tarafından kaleme alınmış.
Gerçek hayat hikayesine dayanan dizinin konusu, Amerikalı havalı ve ileri görüşlü girişimci Harry Gordon Selfridge‘in hayatını ele alıyor.

 

— o —

Switch

Switch – 15 Ekim 2012’de başlayacak. Başlangıç tarihi henüz belli değil.
Başrollerinde Lacey Turner, Nina Toussaint-White, Phoebe Fox ve Hannah Tointon var.
4 kızı alıp, işin içine biraz flört ekleyip, eser miktarda aşırı isyankarlık ile karıştırın; bir tutam riske girme katın; birkaç kaşık da gerçek dostluk… İşte size Stella, Jude, Grace ve Hannah! Londra’da yaşayan, 20’lerinde 4 genç CADI kadın!

 

— o —

Downton Abbey

Downton Abbey (3. sezon) – 16 Eylül 2012
2 sezonunu bir çırpıda deviren, ödüle doyamayan, Amerikan izleyicisinin ilgisini geç de olsa çekip orada da fenomen haline gelen bu İngiliz dönem dizisinin 3. sezonu başladı bile. 1920’lerde geçecek olan 3. sezonunda kadroya katılan şu isim de bu yaz, en ses getiren transferlerden oldu.

 

— o —

Monroe

Monroe (2. sezon) – 1 Ekim 2012 Başlangıç tarihi henüz belli değil.
James Nesbitt‘i başrolde izlediğimiz bu tıp draması da 2. sezonuyla karşımızda. Nesbitt’e eşlik eden oyunculardan başlıcaları Sarah Parish, Tom Riley, Christina Chong, Michelle Asante, Luke Allen-Gale ve Andrew Gower. Bu yeni sezonda ekibimize Tracy-Ann Oberman, Neil Pearson ve Lisa Millet katıldı.
Dizide yine zeki ve fakat alışılmadık beyin cerrahımız Gabriel Monroe etrafında gelişenleri izleyeceğiz.