BBC2 kanalı, 2012 yılının sonuna kadar yayınlayacağı yeni dramalar için bir reklam filmi hazırlamış. Toplam 6 yapımdan görüntüler içeren 1 dakikalık videoda bahsi geçen yapımların neler olduklarına bakmak ve videoyu izlemek için yazının devamına bekleniyorsunuz.

Gelelim, bu videoda gördüklerinizin ne olduklarına…
NOT: Videodaki yapımların çoğu, dizi ya da mini dizi. Biri ise tv filmi. Merakınız depreşmesin diye, tv filmi olanı da listemize ekledik. ;)

The Girl

* The Girl
Toby Jones ve Sienna Miller‘ın başrolünde oynayacağı bu yapım Alfred Hitchcock‘un hayatından esinlenmiş. Hitchcock’un, güzel aktris Tippi Hedren‘a olan saplantısı üzerine bir tv filmi.

Parade’s End

* Parade’s End
Daha önce şu bildiride de ele alınmış olan, 5 bölümlük bir HBO/BBC ortak yapımı mini dizi. Başrolünde Benedict Cumberbatch ile Rebecca Hall var.
Aynı isimli roman dörtlemesinin televizyona uyarlaması.
Kral Edward Dönemi’nden, I. Dünya Savaşı yıllarına dek geçen mini dizide, Christopher Tietjens isimli kahramanımız, karısı Sylvia ve Valentine Wannop isimli genç bir kadın hakları savunucusunun hayatlarına konuk olacağız.

The Fall

* The Fall
Jamie Dornan ile Gillian Anderson‘ı başrolde izleyeceğimiz dizinin ilk sezonu 5 bölüm.
Bu psikolojik gerilimde seri katil Paul Spector, kurbanlarını Belfast’tan seçen biri. Yetenekli dedektif hatunumuz Gibson ise onu yakalamak için peşine düşen polis.

Dancing on the Edge

* Dancing on the Edge
Başrolünde Chiwetel Ejiofor ile Matthew Goode‘nin yer alacağı dizinin ilk sezonu 5 bölüm.
1930’larda geçecek olan bu dönem dizisinde, Londra’da zenci bir caz müzik grubu olan Louis Lester Band’in şöhret basamaklarını tırmanışını izleyeceğiz.
Diziden, zamane kostümlü pek güzel fotoğraflar için şuraya dikiz.

The Hour

* The Hour
Başrollerinde Dominic West, Romola Garai, Ben Whishaw olan ve 6 bölümlük ilk sezonu 2011 yazında yayınlanan dizinin ikinci sezonu 14 Kasım‘da bu sonbaharda ekranlara gelecek.
1956 yılında, Süveyş Krizi zamanlarında BBC’nin televizyon kanalında yayına giren bir haber programı ve ekibinin etrafında gelişen bir hikayesi var.
Bu, dönem dizisinin ilk sezonunun tanıtım filmini şuradan izleyebilirsiniz.

Top of the Lake setinden bir görüntü

* Top of the Lake
7 bölümlük bir mini dizi daha. Bu kez başrolündeki Elisabeth Moss ile dikkatleri üzerine çekiyor. Üstelik, Holly Hunter ile Peter Mullan‘ın da yer aldığı ekibe Lucy Lawless, Robyn Malcolm ve Jay Ryan da eklenmiş.
Dizi, Tui isminde, 12 yaşında bir kızın, donmuş bir gölde, beline kadar batmış bulunmasıyla başlıyor. Üstelik, küçük kız 5 aylık hamile ve bebeğin babasının kim olduğunu söylemiyor. Ardından, kızın ortadan yok olması üzerine Robin Griffin isimli polis dedektifimiz bu davaya eğilmeye karar veriyor.