Programa son anda dizi koymayı seven İngilizlerden mayıs için -şimdilik- 4 sürpriz var. Biri komedi, üçü drama olan bu 4 yeni BBC dizisini gözden kaçırmayın diye kısaca bahsedelim:

Three Girls

16 Mayıs’ta başlayacak. 1’er saatlik 3 bölümden oluşacak.

Duyanda dehşet uyandıran bir cinsel istismar dünyasına çekilen üç kızın gerçek hikayesi…

Dizi, Rochdale’de seks ticareti kurbanı olan üç küçük kızı merkezine koyuyor. Holly, Rochdale’e yeni taşınmıştır ve burada arkadaşlar edinip ortama uyum gösterme peşindedir. Sonra kendini kaçamayacağı bir dünyanın içine düşmüş olarak bulur. Diğer tarafta bu dünya, çocuk istismarı vakaları için yıllardır çalışmalar yapan ve yayınlayan Sara’ya tanıdık gelmektedir…

Kurbanların ve ailelerinin işbirliği ile ortaya çıkarılmış bir dizi. Onların anlattıklarından yola çıkılarak yazılmış.

Oyuncular: Molly Windsor, Liv Hill, Maxine Peake, Ria Zmitrowicz

Fragman:


Kat and Alfie: Redwater

18 Mayıs’ta başlayacak. 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak. İngiliz pembe dizisi EastEnders’ın bir döneminde (2015 ve 2016 yıllarında yayınlanmış) yer alan bazı karakterleri merkezine alıyor ama uzantı olarak kabul edilmiyor. Bu karakterlere başka bir evren yaratıldığı söyleniyor.

Kat Moon (Jessie Wallace) ve kocası Alfie Moon (Shane Richie), geçmişlerinde bıraktıkları bazı büyük soruların cevaplarını aramak için küçük bir İngiliz kasabası olan Redwater’a gelirler.

Redwater, Kelly ve Dolan ailelerinin çok uzun yıllardır yaşadığı, küçük ve sakin bir yerdir. Kat, yıllar önce bir erkek bir kız olmak üzere ikiz doğururken ona oğlunun öldüğü söylenmiştir. Şimdi ise aslında bunun bir yalan olduğunu ve oğlunun yaşadığını keşfeder. Oğlu Luke bir aileye evlatlık verilmiştir. Kat’in kardeşi ona oğlunun Redwater’da olabileceğini söylemiştir. Kat şimdi oğlunu ararken buradaki iki ailenin çirkin sırları ve yalanları ortalığa dökülmek üzeredir.

Oyuncular: Susan Ateh, Angeline Ball, Peter Campion, Maria Doyle Kennedy, Fionnula Flanagan, Stephen Hogan, Ian McElhinney, Ebony O’Toole-Acheampong, Shane Richie, Oisín Stack, Ian Toner, Stanley Townsend, Jessie Wallace, Henry Proctor

Fragman:


 

White Gold

The Inbetweeners’ın arkasındaki isimden gelen bir komedi. 30’ar dakikalık 6 bölümden oluşacak.

1983 yılında geçen dizide karizmatik bir pazarlamacı olan Vincent, ışıltılı bir gösteri salonu işletmektedir. Zeki, yakışıklı ve kendinden emin Vincent, satışta garanti söz konusu olunca severek kurallarını bozabilir. Seks, para ve uyuşturucuların ortasında, tehlikeli saçmalıklarla ve aldatmacalarla dolu bir hikaye…

Oyuncular: Ed Westwick, (Gossip Girl), Joe Thomas (The Inbetweeners, Fresh Meat), James Buckley (The Inbetweeners) ve Lauren O’Rourke (Drifters, This Is England ’90).

Fragman:


Broken

Sean Bean’in başrolünde olduğu, mayıs sonlarında başlayacak olan 6 bölümlük bir drama. Bütün kuzey bölgesinde sözü geçen bir kiliseyi yöneten Michael Kerrigan adındaki rahibin hikayesini anlatıyor.

Modern, başına buyruk ve güven verirken bir şekilde hasar da bırakan Rahip Michael, çağdaş Britanya yaşamında kendi inançlarıyla uzlaşmaya çalışırken diğer yandan halk için bir sırdaş ve danışman olmalıdır.

Michael, bir bahis dükkanında çalışan, üç çocuk annesi Christina Fitzsimmons (Anna Friel) ile tanışır. Christina, kiliseye katılınca talihsiz olaylar zinciri başlar. Artık buradan kurtulmasının bir yolu yoktur. Michael ise ailesini ziyaret edecek ve çocukluğundan kalan sırlarıyla yüzleşecektir.

Fragman: