In My Skin, hikayesini 16 yaşındaki lise öğrencisi Bethan Gwyndaf’ın çifte yaşamı üzerine kuruyor. Kızımız, arkadaşlarına okulda kendine güvenen ve başarılı genç kız portresi sunmaya çalışırken aile yaşamını da hiç olmadığı kadar normal göstermeye çalışıyor. Bipolar bozukluğuna sahip annesi ve vurdumduymaz alkolik babasının sorunlarıyla uğraşırken en yakın arkadaşlarına dahi imajını çizdirmemeye gayret gösteriyor.

Dizinin yaratıcısı Kayleigh Llewellyn dizi için şöyle diyor:

“Bu dizi kendi gençlik yıllarımın yansımasıdır. Akıl hastalığı ile mücadele eden alt sınıf Galli bir aileden olduğum için utanç duyduğum zamanlardı. Annemin bipolar bozukluğu vardı. Büyüdüğümde okulumdan, birkaç dakika uzaklıktaki bir akıl hastanesinde annemin uzun hastalık nöbetleri için sık sık ayrılırdım. Arkadaşlarımın içinde bulunduğum durumu öğreneceğinden ve sonunda beni yargılayacaklarından ve dışlayacaklarından korkardım. Şimdi ise hikayemi yazarken, benzer sorunlara sahip birçok insanın yaşadığını fark ettim. Akıl hastalığı çok fazla hayatı etkiler, çok fazla insan damgalanır. Keşke kendi gençlik yıllarıma geri dönebilsem ve hiçbir şeyi saklamaya gerek olmadığını kendime söyleyebilsem. Ama zaman makinem olmadığı için bir TV dizisi yazmayı ve bunun yerine herkese söylemeyi düşündüm…”

In My Skin ilk olarak BBC Wales tarafından 30 dakikalık bir kısa film olarak sipariş edilip 2018 yılında yayınlandı. Daha sonra BBC’den 5 bölümlük dizi siparişi alarak geçtiğimiz Mart ayında izleyiciyle buluştu.

Tanıtım Fragmanı