big love, HBO
big love, HBO

Big Love, HBO‘nun yaz dizisi. Mormon inanışına göre bir ailede büyütülmüş olan Bill’in 3 eşi ve düzineye yakın çocuğu ile 3 yanyana evde yaşamalarını konu alıyor. Babasının rahatsızlanması ve ailenin şimdilik en önemli projesi olan Yapı Malzemeleri dükkanının açılışı, en ehemmiyetli mevzular gibi duruyor.

Bill Paxton
Bill Paxton

Bill Henrickson‘ı Twister‘dan ve Apollo 13‘ten tanıdığımız Bill Paxton canlandırıyor, ki Bill Paxton’ın bir diğer özelliği de hem Alien , hem Terminator, hem de Predator tarafından ayrı ayrı öldürülmüş ikinci aktör olması. Diğeri Millennium dizisinden tanıdığımız Lance Henriksen. Bill 3 eşine, her ay belli bir programa uyarak zaman ayırıyor, parasal sıkıntıları ve dükkanın açılışını kafaya takıyor. Bir de ufak mavi haplardan içmesi gerekli bir düzine çocuktan sonra..

Jeanne Tripplehorn
Jeanne Tripplehorn

Bill’in ilk karısı, nispeten en aklı başında olanı, Barbara Dutton Henrikson‘ı Basic Instict‘te Michael Douglas‘ın ilk eşini oynarken tanıyıp sevdiğimiz Jeanne Tripplehorn canlandırıyor. Barbara, Tancy, Sarah ve Ben adında 3 evlat vermiş durumda Bill’e. Ayrıca ailede Bill’den başka çalışan tek fert.

Chloë Sevigny
Chloë Sevigny

Bill’in 2. eşini ise Chloë Sevigny canlandırıyor. Nicolette Grant olarak karşımıza çıkan bu pek güzel dilberi en beğendiğimiz türlü türlü filmlerden hatırlayabiliyoruz. Nicolette ailede nispeten daha uzun zaman geçirmiş olsa da, bazı zorluklar yaşıyor ve bunları sürekli bişiler satın alarak gidermeye çalışıyor ama yakında patlayacak gibi. Ayrıca en içten pazarlıkçı karakter bu, yaptıklarında pek iyi bir taraf aramamak lazım. Ortancaya güvenmeyin.

Ginnifer Goodwin
Ginnifer Goodwin

Bill’in 3. eşi, Margene Heffman‘ı muhtemelen nüfus memurunun azizliğine uğramış Ginnifer Goodwin canlandırıyor. Ailenin en ufak fertleri hep bunun üretimi, ailenin komün yaşamına en zor adapte olan kişide Margene.

İlk bölümü ve 2’nin bir kısmını seyredebildim henüz -uu diziyi yarım bırakmak büyük günah ama-, iyi oyuncular, ilginç bir konu ve HBO kalitesiyle seyredilesi yaz dizileri arasında.