Komedi kıyma makinesi NBC’nin ömrü tek sezon süren komedilerinden Love Bites‘ın tanıtımına hoş geldiniz.

Love Bites, 2011 yazında izleyici ile buluşmuş ve toplam 8 bölüm sürmüş. Bölüm süreleri 40-43 dakika arasında değişen dizinin yaratıcısı Cindy Chupack. Yapımcıları arasında Tim BevanMarc BucklandEric FellnerJon KinnallyShelley McCrory ve Tracy Poust gibi isimler var.

Antoloji türündeki romantik komedi, parça hikayelerden oluşuyor. Her bölümü 3 kısma ayırıyor ve 3 parça hikaye izliyoruz. CBS’in hali hazırda devam eden Life In Pieces dizisinin de başarıyla uyguladığı bu formatta Love Bites’ın farkı ise bölümlerin 20 değil 40 dakikalık olması ve 4 değil 3 parçaya ayrılması değil sadece. Love Bites’ta her bölüm izlediğimiz sabit karakterler ve süre gelen bir ana hikayenin etkin olduğunu söylemek mümkün değil. Love Bites, ana karakter diye lanse edebileceğimiz 3 ana karakterin, bu karakterlerin konuk oldukları bölümlerde tanıştığımız kardeş, kuzen, komşu, kanka, iş arkadaşı vb. tanıdıklarının, bazen de hiç tanımadıklarının küçük küçük hikayeleri ile buluşturuyor bizi her bölüm. Bu küçük hikayeler bazen bölüm içinde bazen de dizinin genel dinamiği içinde küçük küçük bağlantılar ve dirsek temasları kurabiliyor. Akışa çok büyük etki etmeyen bu dirsek temaslarının sonraki parça hikayelerde kişilere ve olaylara tanıdıklık hissi getirmesi açısından dizinin akışkanlığına verimlilik getirdiğini söylemek mümkün.

Annie – Judd – Colleen

Yukarıda sözünü ettiğim ana karakter olarak lanse edilebilecek 3 karakterimiz Annie, Judd ve Colleen.

Ugly Betty, Weird Loners ve How I Met Your Mother gibi dizilerden tanıdığımız Becki Newton‘ı kız kardeşi ve eniştesinin çocuğuna taşıyıcı annelik yapan, karnı burnunda, bekar, güzel aşçımız Annie rolünde izliyoruz.

Heroes, Alias, Felicity ve The Client List gibi dizilerden tanıdığımız Greg Grunberg ve UnReal, Entourage ve House of Cards gibi dizilerden tanıdığımız Constance Zimmer ise birbirini çok seven, eğlenceli bir karı koca olan Judd ve Colleen olarak karşımıza çıkıyor.

Bu üçlünün kendi aralarında bir iletişimi ve bildiğimiz bir tanışıklığı olmadığını da belirtmem gerek. Üçlümüz birkaç istisna olmak üzere genel olarak her bölümde yer alıyor. Bazen yer aldıkları küçük hikayelerin başrollerinde bazen de yan rollerinde izliyoruz onları. Bazen de sadece küçük bir sahneyle konuk oluyorlar hikayeye.

Diziye bir veya birden fazla bölümde, irili ufaklı rollerle konuk olan birbirinden ünlü isimlerden bazıları ise şunlar: Steve TalleyMichelle TrachtenbergBret HarrisonKeegan-Michael KeyJessica St. ClairGuillermo DíazMatt LongStephen RannazzisiPamela AdlonJoy BryantJennifer Love HewittDonald FaisonKyle HowardSteve HoweyLindsay PriceCraig RobinsonSkylar AstinTim BagleyAdam BaldwinJim BeaverBeau BridgesRebecca CreskoffDavid GiuntoliJay HarringtonAnna CampAimee GarciaCheryl HinesMimi KennedyCristián de la FuenteChristopher GorhamBen FeldmanVanessa MaranoJaime KingIzabella MikoChris ParnellLaura PreponKrysten RitterAshley WilliamsKurtwood Smith,  Jeffrey TamborEmily RutherfurdIsaiah MustafaJordan PeeleRachel DiPilloKrista AllenKen JeongCandice Patton.

Her bölümünü bayıla bayıla izlediğim, çoğu karakteri tekrar tekrar izleyememenin hüsranını yaşadığım, bittiğinde çok üzüldüğüm, çok başarılı bir format eşliğinde sunulan bir romantik komedi şöleni oldu Love Bites. Lükse kaçan kadrosuna diyecek bir sözüm yok zaten. Böyle bir kadroyu aynı projede toplamak her babayiğidin harcı değil. Büyük küçük rol ayrımı yapmadan herkesin üzerine düşen görevi layıkıyla yaptığını da belirtmeden geçmeyeyim. Benim gibi bir romantik komedi aşığıysanız 8 bölüm ve yaklaşık 5.5 saatten oluşan Love Bites’ı muhakkak izlemenizi tavsiye ederim.

PİLOT BÖLÜM FRAGMANI

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılıyordu.