Manhattan Love Story, ABC’nin 2014 yılında yayınladığı bir romantik komedi dizisi. Sonbaharda izleyici karşısına çıkan dizi, 1.00 reyting oranı ve 3.360.000 izleyici sayısı ortalamasıyla geçtiği ilk 4 bölümünün ardından iptal edilerek yayından çekilmiş. Hulu, ABC’nin internet sitesi ve Yeni Zelanda kanalı TVNZ sayesinde kalan 7 bölüm  izleyiciyle buluşmuş daha sonrasında.

Jeff Lowell, dizinin yaratıcısı. Ona yapımcı koltuğunda Rachel Kaplan, Robin Schwartz, Peter Traugott ve Jon Liebman gibi isimler eşlik etmiş. Kahkaha efektsiz bir komedi olan dizinin bölüm süreleri 20-21 dakika uzunluğunda.

Dana, Manhattan’a ve New York’a yeni taşınmış bir genç kadın. Yeni şehrinde yeni bir işe başlıyor ve şu sıralarda yakın arkadaşı Amy’nin evinde misafir olarak kalıyor. Yeni şehre yeni bir aşk hikayesi de lazım tabii. Amy, hiç vakit kaybetmeden kayınbiraderi Peter ile kankası Dana için bir buluşma ayarlıyor ve ilk etapta işler yolunda gitmese de olaylar gelişiyor.

Dizi, yeni filizlenen bir ilişki üzerinden alışkın olduğumuz bir şekilde ilerlemiyor bu arada. Karakterlerin bir yandan ağızlarından çıkan cümleleri işitirken bir yandan da aklından geçen cümleleri dinliyoruz. Bu cümleler iç içe geçerek bizlere aktarılıyor ve bu taktik dizinin en önemli parçası olarak sunuluyor.

*Dana karakterine Hung dizisi dışında Two Night Stand, Crazy, Stupid, Love. ve Warm Bodies gibi sinema filmlerinden hatırlanabilecek Analeigh Tipton hayat veriyor.

*Yakışıklı gencimiz Peter rolünde Limitless, Are You There, Chelsea?, The Right Stuff ve Greek dizilerinden tanıdığımız Jake McDorman‘ı izliyoruz.

*Dana’nın üniversite yıllarından yakın arkadaşı Amy karakterini Future Man, Californication ve American Housewife gibi dizilerden anımsanabilecek Jade Catta-Preta canlandırıyor.

*Amy’nin uyumlu kocası ve Peter’ın erkek kardeşi olarak karşımıza çıkan David karakterini Accidentally on Purpose dizisinden anımsanabilecek Nicolas Wright canlandırıyor.

*Peter ve David’in babalarına ait kupa üretim şirketinde birlikte çalıştıkları Chloe isimli kız kardeşlerine Good Trouble dizisinden anımsanabilecek Chloe Wepper hayat veriyor.

*Söz konusu 3 kardeşin babaları William rolünde ise Evil, Supernatural ve Better with You gibi dizilerden anımsanabilecek Kurt Fuller‘ı izliyoruz.

İlk 2 bölüm itibarıyla yeterince keyifli bulduğumu söyleyebilirim diziyi. Yayınlandığı dönemde önyargılı yaklaşıp şans vermemiştim ama fena çıkmadı cidden. Başrol ikili ve diğer çiftten memnunum ama kız kardeş ve babaya çok da gerek yok gibi duruyor bu arada dizide. Diziyi asıl sevdiren şey ise iç seslerin varlığı elbette.

Diziyle ilgili daha önce şu yazının altında yorum yapılmaktaymış.