Çoğu dizi sever için komedi denince akla gelen ilk kanal olan CBS‘in tek sezonda kalmış komedilerinden Accidentally On Purpose’un tanıtımına hoş geldiniz.

İlk 15 bölümü 7 ile 9.5 milyon arasında izleyici sayısı elde ederken nedenini bilmediğim bir şekilde son 3 bölüm öncesi Şubat ayında 2 aylık araya çıkmış, ara dönüşünde yayınlanan son 3 bölümde büyük izleyici kaybetmiş ve akabinde iptal olmuş. Söz konusu aradan önceki son bölümü 9.10 milyon izleyici sayısı elde ederken aradan sonraki ilk bölüm 6.03, final bölümü ise 5.22 milyon izleyici sayısı elde etmiş.

KÜNYE

Türü: Komedi (Kahkaha Efektli)

Sezon – Bölüm Sayısı: 1 Sezon, 18 Bölüm

Yayın Aralığı: 21 Eylül 2009 – 21 Nisan 2010

Süre: 19-21 dk.

Mutfaktakiler: Claudia LonowMary F. PolsTed WassJohn AmodeoGail BermanLloyd BraunGene Stein

Kanal: CBS

IMDBWikipedia

KONU

(İlk bölüm ispiyonu içerir!)

Billie, 37 yaşında bir gazetecidir. Patronu James ile uzun süreli ilişkileri yeni bitmiştir. İkilinin Paris seyahati sırasında Eyfel Kulesi‘nin tepesinde bir arada oldukları romantik anda Billie artık evlilik teklifi beklerken istediği teklifi alamaması üzerine James’ten ayrılmıştır. Söz konusu olayın üzerinden kısa bir süre geçmiştir. Billie’nin James’in evlilik teklifi restini görmesini beklediği bir şirket partisine Kate Moss ile beraber gelmesi ile Billie’nin James ile evlenme umutları yerle yeksan olmuştur. Billie’nin umutsuzluk altyapısının tavan yaptığı o gece, hayatının değişeceği gecedir. Barda tanıştığı 22 yaşındaki Jack ile yaşadığı egosunu tazelemesi gereken tek gecelik ilişki (!), Billie’nin hamileliği ile sonuçlanmıştır. Billie bebeği doğurmaya, Jack de bu konuda onun yanında olmaya karar verir. Bakalım Billie’nin kendisinden 15 yaş küçük olan bu genç adamla girdiği bu hamilelik yolunda onun ve çevresindekilerin başından hangi eğlenceli olaylar geçecektir?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Billie (Jenna Elfman):

Yukarıda konu bölümünde kendisinden epey bir söz ettiğimiz Billie, San Francisco‘da popüler bir gazetede sinema eleştirmeni olarak çalışıyor. Kazara hamile kalan otuzlarının son demlerindeki Billie, bu durumun onun anne olmak için son şansı olabileceğini düşünüyor ve bebeği doğurmaya karar veriyor.

Karaktere Dharma & Greg, 1600 Penn ve Growing Up Fisher gibi dizilerden tanıdığımız Jenna Elfman hayat veriyor.

Zach (Jon Foster):

22 yaşında, henüz olgunlaşmamış, çiçeği burnunda baba adayımız. Bir restoranda yardımcı şeflik yaparak geçimini kazanıyor. Ama baba olup ev geçindirecek kadar yeterli para kazandığı söylenemez. Sabit bir evi, kurulu bir düzeni falan da yok. Eğlence çağında olan, henüz sorumluluk bilinci oluşmamış bir genç. Ama iyi bir kalbi ve iyi bir niyeti olduğu tartışılmaz.

Karakteri Life As We Now It ve Windfall gibi dizilerden hatırlanabilecek Jon Foster canlandırıyor.

Davis (Nicolas Wright):

Zach’in çocukluktan beri yediği içtiğinin ayrı gitmediği en yakın arkadaşı. Şu anda uzun uzun saymak istemediğim birçok olumsuz özelliğe sahip, ilk başta olmasa da zamanla sempatik gelen bir tip.

Aktörü Manhattan Love Story dizisinden hatırlayabilirsiniz.

Abby (Lennon Parham):

Billie’nin kız kardeşi. Billie ile karakter olarak pek benzeştikleri söylenemez ama iyi bir kız kardeş ilişkisi var aralarında. Evli ve mutlu biri.

Aktrisi Playing HouseBest Friends Forever ve Lady Dynamite gibi dizilerden tanıyabilirsiniz.

Olivia (Ashley Jensen):

Billie’nin en yakın arkadaşı. Onunla aynı gazetede çalışıyor. Billie’nin kız kardeşi Abby ile olan tek ortak noktaları Billie. Sırf Billie’yi sevdikleri için beraber takılmak zorunda olan ikili arasında bir itişme, çekişme durumu mevcut.

Karaktere hayat veren Ashley Jensen’i CatastropheAgatha Raisin ve Ugly Betty dizilerinden tanıyabilirsiniz.

James (Grant Show):

Billie’nin eski sevgilisi ve aynı zamanda patronu. Karizmatik, zengin, esprili, çapkın ve özgürlüğüne düşkün biri. Pek evlilik adamı değil. Billie ile ayrılmış olsalar da hala ona değer veriyor.

Karaktere Devious Maids, Melrose Place ve Swingtown dizilerinden tanıdığımız Grant Show hayat veriyor.

Zach ve Davis’in yakın arkadaşı Ryan rolünde Ray Donovan dizisinden hatırladığımız Pooch Hall, Abby’nin doktoru Dr. Roland rolünde Larry Wilmore ve Abby’nin eşi Nick rolünde Bryan Cuprill tekrar eden rollerde karşımıza çıkan isimler.

Konuk oyuncu havuzunda ise Olivia MunnMichael RapaportDavid SutcliffeSarah WrightFred DryerNancy LenehanBen SchwartzGillian VigmanVanessa LengiesDorian Brown PhamRachel Boston ve Tim Bagley gibi isimler var.

YAZARIN NOTU

Genel olarak CBS komedilerini seven bünyelerin beğenebileceği, hikayesi ve komedisi ile yeterli ölçülerde tatmin eden, sempatik bir kadroya sahip, sevimli bir dizi olmuş Accidentally On Purpose. Çok büyük beklentilerle başına oturulmadığı takdirde benim gibi komedi açlığı yaşadığınız bir dönemde başından memnun kalkılabilecek bir dizi kesinlikle. Kapalı denebilecek bir sonla bittiğini de belirtmeden geçmeyeyim.

Bu da fragmanı:

İzleyecek olanlara iyi seyirler!